Wal-Mart İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2023

Dünya üzerinde perakende hizmetinin adını duyduğumuzda, aklımıza ilk olarak Wal-Mart gelecektir. Dünyanın en büyük perakende firmalarından birisi olan firmanın, en çok merak edilen konularından birisi de firmanın çalışma şartları. Peki Wal-Mart firmasında çalışan personeller hangi şartlarda çalışıyor ve ne kadar maaş alabiliyor?

Wal-Mart Çalışma Şartları

Öncelikle belirtelim ki, Wal-Mart firmasında çalışma sınırı bulunmamaktadır. Kısacası firmada üst sınır olmadığı gibi, alt sınır da 5 saat olarak belirlenmiştir. Yani isterseniz firmada gün boyu çalışabilir, isterseniz de sadece 5 saat çalışarak paydos edebilirsiniz. Bu konu hakkında da gelen sorular, tabii ki maaşla ilgili. Peki bu çalışma sürelerine göre maaşlar nasıl belirleniyor, ondan da bahsedeceğiz. Son olarak bahsedelim ki, firmada sendikal haklar bulunmaktadır. Ayrıca haftada bir gün izniniz olabileceği gibi, 1 yıl çalışırsanız yıllık izin hakkınıza da sahip olabileceksiniz.

Wal-Mart Maaşları

Wal-Mart şubeleri, sabah 7:30 ve akşam 24:00 arasında daim açıktır. Bu saatler arasında isterseniz 5 saat, isterseniz mağaza kapanana kadar çalışabiliyorsunuz. Tabii ki maaşlar da, çalışma saatine göre değişkenlik gösteriyor. Personeller, biraz tecrübe kazandıktan sonra saat başına 10 ile 20 dolar arasında para kazanabiliyor. Bu nedenle bazı personellerin aylık maaşı 4000 dolara kadar ulaşabiliyor.

Son olarak belirtelim ki kasap, şarküteri ve balık reyonuna bakan personellerin daima maaşları normal personellere göre daha yüksektir.

Sevebilirsin...

3 Yanıt

 1. Mustafa dedi ki:

  Merhaba
  Ben şirketinizde tır, kamyon veya otobüs şöförü olarak çzlışmak istiyorum. Profesyonel sürücüyüm. Yaşım 51.

 2. Mustafa dedi ki:

  Merhaba
  Ben şirketinizde tır, kamyon veya otobüs şöförü olarak çzlışmak istiyorum. Profesyonel sürücüyüm. Yaşım 38

 3. Kasim dedi ki:

  Ben sizinle marketinizde çalişmak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir