Yunus Polisi Nasıl Olunur? Maaşı Ne Kadar?

En dikkat çekici polislik branşlarından bir tanesi olan Yunus Polisleri, gerek kıyafetleri, gerekse motosikletli olmaları sebebiyle bir çok genç tarafından arzulanan bir meslek haline gelmiştir. Motosikletli Polis Timler amirliği bünyesinde yer alan Yunus Polisi olmak için ne gerektiği, nasıl yunus polisi olunduğu ve 2021 yılı itibariyle yunus polislerinin aldığı maaşların ne kadar olduğu gibi sorulara cevap verdiğimiz makalemizi inceleyerek, yunus polisi hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Daha öncesinde kaleme aldığımız “Polis Nasıl Olunur?” isimli makalemizi okuyarak polislik mesleğine ilk adımı nasıl atmanız gerektiğini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Eğitimlerinizi tamamlayıp, polislik mesleğinize tamamladıktan sonra, dilekçe vererek Motosikletli Polis Timler Amirliği’ne geçiş sağlayabilirsiniz. Bahsi geçen bu amirlikte personel açıklığı var ise, mevcut görev yerinizdeki amirinizden olumlu bir izlenim almanız ve performansınızın iyi olması durumları geçerli olması halinde Motosikletli Polis Timler Amirliği’ne geçiş yapabilirsiniz.

Genellikle uzun boylu ve kalıplı kişilerden seçilen Yunus Polisleri, suçlular ile her an yakın temasa girmeleri ve çatışma riski olması sebebiyle tehlikeli bir görev tercihi olduğu bilinmesi gerekmektedir. Motosiklet üzerinde 2 kişilik ekipler halinde görev yapan Yunus Polisleri, 2021 yılı itibariyle minimum 4700 Türk Lirası civarında maaş almaktadırlar. Bu maaş ücretleri, görev yapılan bölge ve mesai saatlerine göre artış göstermektedir.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.