Windows 8 Format Nasıl Atılır?

Windows 8 kullanıcılarının en çok merak ettiği soru bu “Windows 8 bilgisayarıma nasıl hızlı format atarım?” Bu sorunun cevabını detaylı bir şekilde vereceğiz fakat bundan önce neden Windows 8 format atma sorusunun çok sorulduğuna değinmek istiyorum. Bildiğiniz üzere bir dizüstü bilgisayar satın alınınca genellikle Windows 8 işletim sistemine sahip olur. Kullanıcılar bilgisayarlarını fabrika ayarına döndürüp (yani format atıp) temiz ve sorunsuz bir şekilde kullanmak ister. Bu yüzden de Windows 8 format atma sorusu sıkça karşılaşılan soruların başında gelmektedir.

Windows 8 işletim sistemine sahip bilgisayarımıza nasıl hızlı ve kolay bir biçimde format atabiliriz?

Format atma işlemi genellikle zor bir işlem olarak düşünülür fakat kesinlikle zor değildir.

Windows 8 işletim sistemine sahip bilgisayarınıza format atmak için öncelikle fare imlecinizi sağ üst köşeye taşıyın. Ardından sağ tarafta bir yan menü açılacaktır. Bu açılan menüde en aşağı tarafta “Bilgisayarınızın Ayarlarını Değiştirin” yazan bir seçenek göreceksiniz oraya tıklayın. Ardından yeni bir pencere açılacak ve bu pencerede Genel butonunu seçip çıkan bölümde Windows sisteminizi yeniden yükleyin tarzında bir seçenek göreceksiniz. O seçeneğe tıklayıp ardından çıkan ayarları ve soruları kendi isteğinize uygun bir şekilde düzenleyip format atma işlemini başlatın. 60 İle 120 dakika arasında (sisteminize göre çok daha az zaman alabilir) sisteminize format atılır ve bilgisayarınız fabrika ayarlarına geri döner.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

5 Yanıt

 1. Windows 8, özellikle eski Windows’lara göre hızlı olmasının yanı sıra, format olayı da oldukça kolay. Yeni nesil laptoplarda kurtarma kısmı var ve olmayanlarda da Windows 8’in kendi kurtarma seçenekleri mevcut.

 2. Avukat dedi ki:

  Gerçekten çok basit bir işlemmiş. Eskiden ne uğraşırdık..

 3. caner dedi ki:

  Eskiden, XP zamanında format atmak için saatlerce uğraşırdık. Şimdi ise dakikalar içerisinde bir kurtarma veya format işlemi gerçekleştirebiliyoruz. Hayat gerçekten çok garip 🙂

 4. Beko Servisi dedi ki:

  sade ve çok açıklayıcı bir anlatım olmuş gecen gün windows 8 daha ısınamadım ama format konusunda sayenizde halletim

 5. Avukat dedi ki:

  Tesekkurler gercekten cok aciklayici olmus…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.