Yağ Yakıcı ile Zayıfladım! L-Karnitin ile Kilo Verme

Üniversite yıllarımda yurt çıkmadığı için mecbur sınıf arkadaşlarımla aynı eve çıkmıştım. Toplamda 3 kişi başladığımız üniversite ev arkadaşlığı maceramız sonlara doğru 5 arkadaş şeklinde son bulmuştu. Sonradan eve gelen bir arkadaşımız sporcuydu ve düzenli olarak spor salonuna gidiyordu. Ben tabii ki o günlerde spor nedir, spor yaparken zayıflamaya yardımcı şeyler neler hiç bilmezdim. Hatta araştırmazdım bile. Haberlerde gördüğüm bitkisel karışım kürlerinden, televizyonda izlediğim zayıflamayla ilgili çıkan reklamlardan öteye geçmiyordu zayıflama bilgim.

Ama eve sonradan gelen arkadaşlıkta da varmış bir hayır. Günler geçtikçe ve birbirimizi tanımaya başladıkça ilgi alanlarımızdan bahseder olduk ve spor yapan arkadaşım bana yardımcı olabileceğini, beraber spora giderek fazla kilolarımdan kurtulacağımı anlattı. Başlarda pek inanmadım. Çünkü bugüne kadar yaptığım diyetlerden ve kullandığım şeylerden sonuç alamamıştım. Umutsuzca bakıyordum olaya yani. Arkadaşın ısrarıyla her okul dönüşünde spor salonuna uğruyorduk. 1 saatlik çalışma sonrası eve her yerim ağrıya ağrıya dönüyordum. Ama hala istediğim sonucu alamıyordum tartıda. Bu durumu arkadaşıma söylediğimde ise bana sporcuların kullandığı yağ yakıcı ürünlerinden bahsetti. İçimden dedim ki herhalde bu ürünlerden de sonuç alamayacağım, param boşa gidecek. Arkadaşın ısrarıyla internetten sipariş edip getirttik. Kullanım detayını falan anlattı bana. Her gün spor salonuna gitmeden önce bir kapak içiyordum. Ara ara daha fazla yağ yakarım düşüncesiyle biraz daha fazla içiyordum ki işe yarasın diye. Arkadaşın tavsiyesi ile Hardline L-Karnitin yağ yakıcıyı satın aldım. Şuan fiyatını tam hatırlamıyorum ama 80-90 lira civarıydı aldığım sıralarda.

Başlarda tam etkisini gördüm desem yalan olur. Günler geçtikçe vücudum antremana alışıyordu. Daha fazla antreman yapıyordum. Biraz daha fazla antreman yapmak artık kaslarımı ağrıtmıyordu, alışmıştım. Üstüne aldığım yağ yakıcıyı düzenli kullandıkça etkisini görmeye başlamıştım. Tartıda kilomun düzenli olarak düştüğünü gördükçe daha fazla spor salonuna gidip antreman yapasım geliyordu. Yerimde duramıyordum. O heyecanı her kilolu arkadaşın tatmasını çok isterim. Harika bir duygu inanın bana.

Üniversitenin ikinci senesi bu şekilde geçmişti. Üçüncü ve dördüncü senelerde ise aynı disiplini bozmamaya çalışsak da üniversite ortamında biraz dozu kaçırıp yemeği fazla kaçırabiliyorduk. Bu da bana daha fazla antreman olarak dönüyordu ama üniversite ortamını da yaşamadan olmazdı. Aldığım L-Karnitin zaten işimi fazlasıyla kolaylaştırıyordu. Yağ yakımını hızlandırdığı için sıkı spor yaparak daha hızlı kilo verebiliyordum. Vücudum ona da alışmıştı. Belli bir kilo verdikten sonra artık vücudum düzenli olarak zayıflıyor mu yoksa beklenilen şekilde zayıflamıyor mu anlayabiliyordum. Bunu anladığım vakit internette araştırmaya giriştim ve L-Karnitin Thermo ürününü gördüm. İlk aldığım ürüne göre daha fazla emilim ve yağ yakma sağlıyormuş. Denedikçe onunda etkisini gördüm. Antreman günlerinde veya aktif bir iş yapacaksam mutlaka daha hızlı yağ yaksın diye mutlaka kullanıyorum.

Şuan üniversiteye başlamadan önce görüştüğüm arkadaşlarım beni tanıyamıyor. Çünkü hep kilolu halimle hatırlıyorlar beni. Üniversitenin bitimine doğru bambaşka biri oldum diyebilirim. Sosyal medya hesaplarımdaki fotoğraflarımı görenler çok şaşırıyor. Hatta bazıları tanıyamıyor bile. Belki sizinde hikayenize bu yazım başlangıç olur.

Bu yazımı sağlıklı kilo vermeyi düşünen arkadaşlara yazmak istedim. Çünkü birçoğunuzun benim gibi bilgisi yetersiz bu konularda. Sağlığımızı tehlikeye atmadan kilo vermenin tek yolu spor arkadaşlar. Spor ile beraber kullanacağınız ürünler sizi yürütmez, istediğiniz yere taksiyle götürür. En iyi örnek aslında bu olacaktır sanırım.

Bugün 7 kasım. Yazımı yayınlayalı neredeyse 3 hafta olmuş. Ama birkaç ekleme yapmak istedim. En azından bu ürünleri tercih edecek kişileri doğru yönlendirmiş olurum.

Hardline L-Karnitin 1000 ML

Spora yeni başlamış veya gündelik hayatında fazla yağ yakmak isteyenlere önereceğim ilk ürün. Başlangıç için daha ideal bir ürün olduğunu düşünmüyorum. Ben de ilk bu ürünle yağ yakımına başlamıştım ve etkileyici sonuçlar almıştım. Çoğu diyet ürünü içerisindeki değerlerden dolayı çok faydalı görünmeyebiliyor ama bu ürün hem sağlıklı hem de değerleri tam yerinde. Üstelik 1LT civarında. Ayrıca birkaç amino asit falan var ama ne işe yaradığını tam bilmiyorum.

Hardline L-Karnitin Thermo 1000 ML

İlk söylediğim ürünle aynı ürün. Tek farkı bu üründe daha güçlü ve hızlı yağ yakımı amaçlanıyor. Daha hızlı yağ yakımı söz konusu olduğu için haliyle içeriği de daha dolu. Açıkçası spor yapıyorsanız bu ürün tam size göre. İlk ürüne göre biraz daha yüksek olsa da bence hak ediyor bu fiyatı.

Hardline L-Karnitin Matrix 3000 Mg 20 Ampul

Bu ürün ise yukarıda bahsettiğim ürünün şişelenmiş hali. Biraz daha sporcu geçmişi olan ve sporla hayatını geçiren kişilerin kullanmasını önerdiğim yağ yakıcı. Her şişesinde 3000MG carnitin bulunuyor. İçerisinde ayrıca yağ yaktırıyor dediğimiz kafein bulunuyor. Başlangıç seviyesi için bu ürünü açıkçası tavsiye etmiyorum.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. Hasan dedi ki:

    L-Karnitin gerçekten zayıflama da işe yarıyor mu?

    • Mehmet Kalaycı dedi ki:

      Yarıyor açıkçası. Benim gibi umutsuz vakayı kendi getiren sizi de getirir. Ben sadece tecrübemi aktardım. Almak veya almamak size kalmış. Dışarıda kalorisi düşük veya zayıflatır şeklinde kesin yargıları ile bizi zayıflatma tribine sokan ürünler almak yerine bu tarz ürünlere para verip, biraz aktif yaşam ile yağlarımızı kolayca vücudumuzdan atabileceğimizi ve SAĞLIKLI kilo verebileceğinizi düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.