Instagram’da Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Milyonlarca insanımızın kullandığı ve sosyal medya platformları arasında en aktif kullanılan Instagram, artık WhatsApp özelliğinde olduğu gibi son görülme saatlerimizi de gösteriyor. Haliyle mesajlaşma uygulamasında bu özelliği kapatan insanlarımız, aynı şeyi Instagram platformunda görünce de rahatsızlık duyabiliyor. Peki Instagram son görülme nasıl kapatılır ve nasıl açılır?

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram’da son aktif saatinin görünmesini istemeyen kullanıcılar, kolay bir şekilde son görülme saatini kapatabilirler. Bu işlemi başlatabilmeniz için öncelikle Instagram > Ayarlar adımını izleyeceğiz. Ayarlar bölümüne geldikten sonra alt kısmına ineceğiz. Alt kısımda bulunan ‘’Hareket Durumunu Göster’’ seçeneğine bir kez dokunun ve aktif olan özeliği devre dışı durumuna getirin.

Bu işlemi yaptıktan sonra, artık arkadaşlarınız sizin son görülme saatinizi görmeyecektir. Tabii ki WhatsApp’ta olduğu gibi, orada da son görülmeyi kapattığınızda arkadaşlarınızın son görülme saatlerini göremiyordunuz. Instagram’da da bu özelliği kapatırsanız, arkadaşlarınızın son görülme saatlerini göremeyeceksiniz.

Sevebilirsin...

3 Yanıt

  1. savas celik dedi ki:

    Uzun zamandır kafamı kurcalayan bir konuydu sonunda aradığım cevabı buldum teşekkürler.

  2. Gerçekten güzel bir bilgi teşekkürler

  3. sohbet dedi ki:

    herkesin merak ettiği bir konu bu sanırım guzel paylaşım teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.