Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır? Instagram Story Nasıl Kaydedilir?

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, gün geçtikçe gelişmeye ve yükselmeye devam ediyor. Resim paylaşım platformu olarak adlandırılan bu sosyal medya devi, aynı zamanda kullanıcılarının anlık durumlarını bildirebilmeleri için hikaye özelliğini de barındırıyor. Tabii ki bazı arkadaşlarımızın attığı yararlı hikayeleri telefonumuza indirerek, faydalanmak istiyoruz. Bu yazımızda, sizlere Instagram hikaye indirme nasıl yapılır  bunu  anlatacağız.

Instagram Hikayesi Nasıl İndirilir?

Instagram’da arkadaşlarımızın attığı hikayeleri çoğu zaman indirmek isteyebiliriz. İndirmeyi yapmak için de alternatif olarak ekran görüntüsü çekiyoruz. Fakat ekran görüntüsü çekiminde hem resim kalitesinde düşüş yaşanıyor, hem de hikaye üzerinde yazan kullanıcı adları o hikayeyi kullanmamızı engelliyor.

Aynı zamanda ekran görüntüsü alındığında kullanıcıya bildirim gidiyor. Instagram hikayelerini kolayca indirebilmek için storieswatch.com isimli aracı kullanacağız. Stories Watch sayesinde hızlı ve güvenilir bir şekilde telefonunuza herhangi bir uygulama yüklemeden tarayıcınızdan başkalarının Instagram hikayelerini indirebilirsiniz.

Sadece hikaye indirme değil bu site aracılığı ile istediğiniz instagram kullanıcılarının hikayelerini gizlice izleme fırsatı da yakalayabilirsiniz. Yani siz hikayeyi izlediğinizde kişinin hikaye listesinde sizin isminiz görünmez Instagram’da gizlice hikaye izlemek için aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

 • Öncelikle https://www.storieswatch.com sitesine giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra karşınıza kullanıcı adını yazabileceğiniz bir arama kutusu çıkacaktır.

 • Bu alana, Instagram hikayesini indirmek istediğiniz kullanıcının adını yazmalısınız. Aramayı yaptıktan sonra, karşınıza profil gelecektir ve hemen altında da kişinin attığı hikayeler sıralanacaktır.
 • Hangi hikayeyi indirmek istiyorsanız, hikayenin sağ alt köşesinde bulunan Download (indir) butonuna tıklayarak telefonunuza ya da PC’ye kolayca indirebilirsiniz.

Not: Storieswatch.com adresine girdiğiniz kullanıcı adlarının hesapları, kesinlikle gizli olmamalıdır. Aksi halde site, kişinin hikayelerini size gösteremez. Sadece Instagramdaki herkese açık olan profillerin hikayelerini izleyip indirebilirsiniz.

Sevebilirsin...

3 Yanıt

 1. airdrop türkiye dedi ki:

  Özellikle bilgisayarda hikaye indirme ve story kaydetme sorunluydu. Özgün ve güzel bir anlatım olmuş elinize sağlık

 2. Ozan dedi ki:

  Uygulama kullanmadan yapamıyordum tek sıkıntı gizlideki hikayelerde işe yaramamasi doğal olarak, çok faydalı ve güzel sade anlatımınız için teşekkür ederim

 3. transformice dedi ki:

  Bilgisayarda sıkıntı yaşadığım soruna çözüm oldunuz, çok teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.