Primolut Fiyatı, Faydaları ve Yan Etkileri, Kullanıcı Yorumları

Kadınlardaki rahim içindeki kanamaların engellenmesi ve geciktirilmesi için kullanılan Primolut, kadınlar arasında oldukça yaygın kullanılmaktadır. Adet görememe ya da düzensiz adet görme durumlarında doktorlar tarafından tavsiye edilen bu ilaç, kadınlardaki adet öncesi semptomlarını da azaltmaktadır.

Primolut Nedir?

Genelde 30 tabletli, sarı ve beyaz ambalajlı ilaç kutularında satılan bu ilaç, doktorlar tarafından tavsiye edilir. Tavsiye sebebi adet görememe ya da düzensiz adetlerde düzelmelerin sağlanması içindir. Rahim kaynaklı bu kanamaların gerektiğinde önlenmesini, gerektiğinde gecikmesini sağlayan bu ilaç kadınlara doktor tavsiyesi üzerine yazılmaktadır. Kullanım konusunda direktiflere uyulması gerekmektedir. Doz aşımı ve yüksek doz kullanımında vücut olumsuz etkilenebilmektedir.

Primolut Ne İşe Yarar?

Kadınların adet düzensizliğini giderme ya da adet geciktirmek için kullandığı bir ilaçtır. Özellikle tatil dönemine denk gelen adet kanamalarında, kadınlar denize girememektedir. Bu dönemlerde kullanılan Primolut, adet kanamasını geciktirerek kadının tatilde regli görmemesini sağlamaktadır. Adet görmeden önce alınması gerekir. Başlamış bir adet döngüsüne yardımı erken bitmesi olacaktır.

Primolut’un Faydaları

Primolut kadınlarda vücuttaki şişkinliklerin giderilmesine yardımcı olan ilaç, aynı zamanda adet öncesi semptomu olarak bilinen PMS’le de savaşmaktadır. Vücuttaki rahatsızlık hissi, şişkinlik ve huzursuzluğun giderilmesine yardımcı olan ilaç, tatil dönemlerine denk gelen regli dönemlerini ertelemek için de kullanılabilmektedir.

Primolut’un Yan Etkileri Nelerdir?

İlacın maddelerine karşı alerjinizin olup olmadığına emin olduktan sonra kullanmalısınız. Yan etkileri olarak regli kanamaları ve lekelenmeleri görülmekte ve görülen adette azalma olarak tarif edilmektedir. Bazı hassas vücutlarda baş ağrısına yol açabileceği gibi bulantılara da neden olabilmektedir. Primolut ilacının pek yaygın olmayan yan etkilerinden birisi de migrendir.

Primolut Nasıl Kullanılır?

Doktorların önerdiği adette kullanmak, Primolut için oldukça önemlidir. Günlük doz miktarı genellikle 2 ile 3 arasında değişmektedir. Doktor tarafından önerildiği süre boyunca her gün ilacın alınması gerekmektedir. Bol miktarda su ile içilen ilaçların, çiğnenmeden yutulması en doğru kullanım yöntemidir. Primolut ilacının çocuklar üzerinde herhangi bir kullanımı yoktur. Ergenliğe girmiş her kadına doktoru tarafından tavsiye edilebilecek ilacın gebe kalınması durumunda hemen bırakılması gerekmektedir.

Primolut Fiyatı

Primolut 5 mg. fiyatı 15 ile 18 TL arasındadır.

Primolut ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Primolut Adet Keser mi?

Primolut adet geciktirici bir ilaçtır ve asla başlamış adeti kesmez. Eğer lekelenme varsa kullanılabilir. Primolut kullanıldığı sürede lekelenme olursa bu normaldir.

Primolut Kilo Aldırır mı?

Uzun süre kullanılması genelde kilo artışına neden olmaktadır. Genelde kullananların en sık yaşadığı sorunlardan biride kilo artışı olduğu bilinmektedir.

Primolut Bacak Ağrısı

Primolut bacak ağrısı ve primolut kasık ağrısı en sık görülen ağrılardandır. Genelde bu ağrılar adet döneminde yaşanan ağrılara benzerlik gösterir.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.