Snapchat’in Az Bilinen 6 Özelliği

Snapchat’in kullanıcılar tarafından çok bilinmeyen altı faydalı özelliğine yakından bakıyoruz.

Snapchat kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Hatta bu durum diğer sosyal mecraları endişelendiriyor. Bunun en somut örneği, geçtiğimiz haftalarda Instagram’ın “Stories” özelliğini kopyalaması oldu. Üstelik Facebook’un da benzer bir adım atacağı söyleniyor.

Çok büyük bir kullanıcı kitlesi olmasına rağmen Snapchat’in bazı özellikleri hala bilinmiyor. Bu makalemizde, Snapchat’in az bilinen altı özelliğini konu alıyoruz.

Konum Gönderin

snapchat1Snapchat’in asıl amacı fotoğraf ve kısa video paylaşmak olsa da, aslında bu platformdan konum bilgisi de gönderilebiliyor. Sohbet içine herhangi bir adres yazıp gönderebilirsiniz. Böylece arkadaşınız adrese tıklayarak, telefonunda kurulu olan navigasyon uygulamalarıyla yol tarifi alabilir.

Bu özelliğin şimdilik Türkçe desteği olmadığını belirtelim. Yani yol ve cadde gibi tanımlamaları İngilizce belirtmelisiniz.

Çıkartma Ekleyin

snapchat2Snapchat’te birçok farklı çıkartma bulunuyor. Sohbet penceresinde en sağdaki surat simgesiyle bu çıkartmalara ulaşabilirsiniz. Bu çıkartmalar arasında parmak kaydırma hareketleriyle gezinebilir, istediğinizi seçip arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Benzer çıkartmalar, Hikayem’e gönderilenler Snap’ler için de geçerli. Yine bu kısımda filtreler arasından seçim yapabilirsiniz.

Bağlantı Paylaşın

snapchat5

İstediğiniz herhangi bir web sayfası bağlantısını, Snapchat üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu sayede Snapchat’ten çıkış yapmadan web sitesi içeriği görüntülenebiliyor.

snapchat4Sağ altta beliren simge vasıtasıyla bağlantının paylaşma seçeneklerini de görüntülemeniz mümkün. Bağlantıyı buradan doğrudan mesaj olarak gönderebilir, e-postalayabilir ya da okuma listesine ekleyebilirsiniz.

Çoklu Fotoğraf Gönderin

snapchat6-1Birden fazla fotoğrafı aynı anda karşı tarafa iletebilirsiniz. Bunun için öncelikle göndereceğiniz fotoğrafları seçmeniz gerekiyor. İşaretlediğiniz fotoğrafları en sağ alttaki simgeye tıklayarak tek seferde karşıya gönderebilirsiniz.

Videolara Çıkartma Ekleyin

snapchat7Hikayem’deki fotoğraflara olduğu gibi, sohbet ettiğiniz kişilere gönderdiğiniz videolara da çıkartma ekleyebilirsiniz. Çıkartmalar yine üst kısımdan ekleniyor.

Metin Biçimlendirme Seçeneklerini Kullanın

snapchat8Mesajı yazdıktan sonra parmağınızı mesaj alanında birkaç saniye basılı tutun. Karşınıza metin biçimlendirme seçenekleri gelecek. Buradan yazmış olduğunuz metni kalın, italik ya da altı çizgili şekilde ayarlayabilirsiniz. İsterseniz biçimlendirme seçeneklerinin tamamını da kullanabilirsiniz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.