Unutulmuş iOS Parolası Nasıl Sıfırlanır?

iPhone/iPad veya iPod kilitlendi ve parolayı unuttunuz. iTunes ile senkronize etseniz de etmeseniz de cihazınızı restore etmenin yani sıfırlamanın bir yolu var. Bknz: iPhone Restore Nasıl Yapılır ?

Eğer parolanızı 6 kez yanlış girerseniz, “iPhonunuz kilitlendi” mesajı alıyorsunuz. Karamsarlığa kapılmayın. Bu problemi çözebilirsiniz.Apple, parolayı unutabilme ihtimalinize karşı, cihazınızı sıfırlayabileceğiniz bir kapı aralamış. Burada esas soru şu: Bilgisayarınızda iPhone ve iPad’inizi daha önce eşleştirmiş miydiniz? (senkronlama) Bu sorunun cevabına göre yapacağınız işlemler farklı olacak. Bu işlemler aynı zamanda iPod Touch kullanıcıları için de geçerli.

Unutulmuş iOS parolası nasıl sıfırlanır? (iTunes ile önceden eşleştirilmiş bilgisayarla)

Adım 1

Her zaman kullandığınız ve önceden eşleşmiş olan PC veya Mac’e iPhone/iPad veya iPod cihazınızı bağlayın. iTunes programını açın. Sizden parola sorarsa, daha önce eşleştirdiğiniz başka bir bilgisayarı kullanın. Yoksa, diğer başlıktan devam edin. (iTunes ile eşleştirilmemiş bilgisayar)

Unutulmuş iOS Parolası Nasıl Sıfırlanır1

Adım 2

Eğer cihaz halen kapalıysa veya iTunes otomatik olarak senkronizasyon yapmıyorsa, Sync butonuna basarak, cihazı iTunes ile senkronlayın.

Unutulmuş iOS Parolası Nasıl Sıfırlanır2

Adım 3

Yedekleme ve senkronizayon bittiğinde, cihazınızı “Restore iPad” veya “Restore iPhone” veya “Restore iPod” butonuna basarak cihazınızı restore edin.

Unutulmuş iOS Parolası Nasıl Sıfırlanır3

Adım 4

iOS size kurulum aşamalarında yardımcı olacaktır. Aşağıdaki ekran geldiğinde “iTunes Yedeğinden yükle” (Restore from iTunes backup) seçeneğini seçeceksiniz.

Unutulmuş iOS Parolası Nasıl Sıfırlanır4

Adım 5

iTunes’de cihazınızı seçin ve son yedeğinizi seçerek geri yükleyin.

 

Unutulmuş iOS parolası nasıl sıfırlanır? (iTunes ile önceden hiç eşleştirilmemiş bilgisayarla)

iTunes …. ‘ ya bağlanamadı. Çünkü bir parola ile kilitlenmiş. iTunes ile bağlanmadan önce parolanızı girmelisiniz… gibi bir uyarı çıkarsa  cihazınızı silmeniz gerekiyor.

Eğer, iPhone’umu bul veya iPad’imi Bul özelliğini kullanıyorsanız, cihazınızdaki içeriği uzaktan da silebiliyorsunuz. Sonra da iCloud’dan son yedeğinizi yükleyip, şifrenizi resetleyebilirsiniz. Tabi iPhone’umu bulu kullanmak için cihazınızda WiFi bağlantısı veya Mobil Ağ bağlantısı gerekiyor.

Bu işe yaramazsa, iPhone’umu Bul veya iCloud erişiminde sıkıntı olursa aşağıdakini deneyin:

Adım 1

Cihazınızı recovery moduna alın. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, şu yazımızı okuyabilirsiniz: iPhone recovery (kurtarma) modu

 

Adım 2

Recovery moduna geçince, iTunes’den gelen uyarıya OK deyin.

Unutulmuş iOS Parolası Nasıl Sıfırlanır5

Adım 3

Şimdi artık cihazınızı iTunes üzerinden restore edebilirsiniz.  Bu aşamada size parola sorulmayacaktır.

Bu yazımızda unutulmuş iPhone/iPad veya iPod parolarınızı nasıl sıfırlayabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Ayrıca Bknz: Apple kimliğimi/şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir