Bilgisayarlarımızda Bahar Temizliğ Yapalım

Bilgisayarlarımızda Bahar Temizliğ Yapalım

Eğer bilgisayarınızı uzun bir süredir temizlemediyseniz bahar aylarının bağladığı şu günlerde temizliğe başlamanızın tam zamanı.

Hemen hemen her gün kullandığımız bilgisayarlarımız belki de evdeki veya iş yerindeki bütün elektronik eşyalardan daha çok haşır neşir olduğumuz cihazlar. Hal böyle olunca bilgisayarlarımızın kirlenmesi de kaçınılmaz oluyor. Üstelik bilgisayarımızda film, dizi ve video izlerken birşeyler yemek isteyebiliyoruz. Eğer hijyen konusuna dikkat etmezsek bilgisayar kullanarak sağlığımızı tehlikeye atmamız muhtemel. Bu nedenle bilgisayar temizliği düzenli aralıklarla yapılması gereken bir işlem.

Peki bilgisayar temizliğini nasıl yapabilirsiniz?

İşte bu yazımızda bilgisayarınıza zarar vermeden fiziksel olarak temizliğini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. Bunun yanında bilgisayar temizliğinin sadece fiziksel temizlikten ibaret olmadığını da belirtmekte fayda var. Bilgisayarlarımız kullanmadığımız dosyalar ve programlar nedeniyle çöplüğe dönüşebiliyor. Bu nedenle yazılımsal olarak temizlik yapmak da gerekiyor. Yazımızda bilgisayarınızdaki yazılımsal temizliği de nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Dilerseniz bilgisayar bileşenlerinizi nasıl fiziksel olarak temizleyebileceğinize bir göz atalım.

Bu yazımızda okuyacağınız konu başlıklarımız:

Klavye ve Fare Temizliği nasıl yapılır?
Kasa Temizliği nasıl yapılır?
-Monitör Temizliği nasıl yapılır?
-Yazılımsal Temizlik nasıl yapılır?

Kaynak: Tam İndir Blog (Can Erdil Şentürk)

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.