Telefonun Ekranı Çizildi Ne Yapmalıyım?

Telefonun Ekranı Çizildi Ne Yapmalıyım? Ekran Çiziklerini nasıl giderebilirim? sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Telefonun Ekranı Çizildi Ne Yapmalıyım?

İnsanların büyük ilgiyle satın aldığı tablet ve akıllı telefonların ekranları büyüdükçe risklerinin de büyüdüğünü belirtmek gerekir. Çizilme sorunu en fazla yer edinen şikâyetler arasındadır ve çözümün kolay yoldan var olup olmadığı tartışmalıdır.
İnsanların cihazlarını dikkatsizce kullanmalarından kaynaklanan çizilme problemi için sevindirici formüller üretilmiştir. Hatırı sayılır yüksek miktarda ödemelerle sahip olunan telefonların düşürülmesi ve ani çarpma hamleleriyle de telefonun görünür kısmının hasar alması mümkündür.
Ama en temel sorun kullanıcıların aşırı dikkatsizliğidir. Bu dikkatsizlikle birlikte tablet ve telefonların gösterişli tasarımı yerini aşınmış bir hurdaya çevirmektedir. Bu da cihaz sahiplerini hem maddi hem manevi olumsuz etkiler yaratmaktadır.
Bu konuda Ekranınızı korumak için 7 öneri yazımızıda mutlaka okumanızı öneririz.
Bahsettiğim gibi cihazlardaki sorunlar için bazı formüller oluşturulmuştur. Bunların bir kısmı tekrarlı yapılması gereken formüller bir kısmı geçici yani cihazı tamamen düzeltilemeyen formüller ve aşırı hasar görmüş ve hafif hasar görmüş cihazların sorununu giderici formüllerdir. Bu formüller uygulanırken aşırı derecede dikkatli olunması gerektiğini belirtelim. Altı adet olmak üzere bu formüllerin adından ve özetçe detaylarından bahsedelim.

  • En etkili ve evlerde rahat bulunma olasılığı olan karbonat çizilmelerin düzeltilmesinde önemli rol oynamaktadır.
  • İki ölçü karbonat ve su ile krem kıvamına gelen formülü cihazın hasarlı yerine sürüp bir süre bekletip olumlu sonuç almak mümkün. Bir diğeri bitkisel yağdır. Yalnız bu formül kalıcı değil geçici bir çözüm ve şıklık sağlamaktadır. Tıpkı makyaj yapmak ve silmek gibidir.
  • Üçüncü formül ise işlem uygulaması karbonatla aynı olan bebek pudrasıdır. Bu yöntem de olumlu sonuçlar sağlamaktadır.
  •  Dördüncü formüle gelince telefonlar için üretimi olmasa da arabalar için üretimi olan çizikleri yok etme pastalarıdır. Verimi oldukça yüksek olan bu pastalar en derin çizikleri hafifletip en hafif çizikleri yok eder. Bu pastayı arabalar için olan online satış mağazalarından temin edebilirsiniz.
  • Beşinci formülse hem telefonun ekran kısmına hem de arka kısmına faydası dokunan zımpara kâğıtlardır. Kullanımı çok fazla önerilmeyen zımpara kâğıtları çiziklerin giderilmesi için çok etkidir. Fakat yanlış kullanıldığı takdirde eskisinden daha da çizik ve aşınmış hale gelebilir. Buradan da çok dikkatli ve yumuşak bir şekilde kullanılması gerektiğini anlamaktayız.
  • Son formülse diş macunudur. En kolay ve en hızlı şekilde denenebilecek formül de budur. Diş fırçasıyla da yapılması mümkün olan bu düzeltici formülün çok verimli olmadığını belirtelim. Çünkü diş fırçası da çizebilir ekranı. Bu yüzden banyodan hemen ulaşabileceğiniz diş macununu yumuşak bir bez veya pamuğa diş fırçası yardımıyla sürüp tablet ve telefon üzerinde uyguladığınız an olumlu sonuç almanız büyük bir olasılıktır.

Telefonun Ekranı Çizildi Ne Yapmalıyım?

Hasar almış cihazlarımızın en önemli koruyucu formülüyse cihazlarınızı tabi ki çok dikkatli kullanmaktan geçmektedir. Unutmayın kıyafetinizdeki şıklık ve zarafet günümüzde akıllı telefonlarımızın da vazgeçilmez bir parçasıdır. Size ilk etapta düşen onu hasara uğratmamak şayet uğrarsa yukarıdaki formüllerden yararlanmaktır.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.