iOS 10.1 Beta’dan iOS 10’a Nasıl Dönülür?

Eğer iOS 10.1 Beta’yı deneyenlerden ve yeniden iOS 10’a geçmek isteyenlerdenseniz, o halde doğru yere geldiniz. Bu yazımızda iOS 10.1 Beta’dan iOS 10’a Nasıl Dönülür? adım adım açıkladık. iOS 10.1 Beta’dan iOS 10’a nasıl geri dönülür merak ediyorsanız adımları takip edin.

 iOS 10.1 Beta’dan iOS 10’a Nasıl Dönülür?

Hangi IPSW Dosyasını İndirmeliyim?

Bu yazımızda hem iOS 10.0.1’e, hem de iOS 10.0.2’ye dönüş yapabilmenizin yolunu anlatacağız. Bu nedenle işletim sistemi sürümünüzü değiştirmeden önce hangi sürüme dönüş yapacağınızın kararını vermelisiniz.

Eğer iOS 10.0.1’de karar kıldıysanız buradan, iOS 10.0.2’de karar kıldıydısanız buradan IPSW dosyasını indirmeniz gerekiyor.

IPSW dosyalarının indirme linkleri açılan pencerenin en alt kısmında yer almaktadır ve iOS işletim sistemi sürümünü değiştireceğiniz cihazınızın modeline göre farklılık gösterirler. Bundan ötürü dosyayı indirirken cihazınızın modelini ve türünü dikkate alın. Cihazınızla uyumlu dosyayı indirdikten sonra cihazınızdaki dosyaları yedeklediğinizden emin olun çünkü bu işlem tüm dosyalarınızın silinmesine ve telefonunuzun ilk aldığınızdaki haline dönmesine neden olacaktır.

1) Cihazınızı PC’ye veya Mac’e bağlayın ve iTunes uygulamasını çalıştırın. Eğer iTunes uygulamasını indirmediyseniz buradan indirebilirsiniz.

2) iTunes uygulamasının sol kısmından iOS işletim sisteminin yüklü olduğu cihazınızı seçin ve sol Shift tuşuna (Windows için) veya sol Option tuşuna (Mac için) basılı tutarak ‘Restore iPhone’ (iPhone’u Onar) seçeneğine tıklayın.

3) Yeni açılacak olan pencereden iOS 10.0.1’i veya iOS 10.0.2’yi seçin. Hangi işletim sistemi sürümünün IPSW dosyasını indirdiyseniz onu seçmeniz çok önemli.

4) İşletim sistemi sürümünü belirlemenizin ardından iTunes işleme başlayacaktır. Bu noktada telefonunuzu asla bilgisayardan çıkarmamalısınız ve bilgisayarınızdan indirme işlemini yarıda kesecek olan birşey yapmamalısınız. İndirme sadece birkaç dakika sürecektir ve indirmenin tamamlanmasının ardından herhangi bir kurulum yapmanıza gerek yoktur.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.