El Mantarı Neden Olur? İbrahim Saraçoğlu Bitkisel Tedavi Yöntemi

El Mantarı İbrahim Saraçoğlu

Birçok kişide görülen el mantarı İbrahim Saraçoğlu yöntemleri ile doğal yollarla yok etmek mümkün. Eldeki mantara bitkisel kürlerle çözüm arayanlar için İbrahim Saraçoğlu kürleri en sık kullanılan yöntemlerdir. Genelde 2. ya da 3. parmakta görülen el mantarı evde yapılacak kürler ile tedavi edilebilmektedir.

İlk başlarda sulanma, kaşıntı ve kızarıklık ile başlayan el mantarı hızla bulaşan bir rahatsızlıktır. Bu yüzden el mantarı sorunu yaşayan kişiler en kısa sürede bu hastalıktan kurtulmak istiyor. El mantarı kişinin kendisinde de bulaştığı için kollara kadar yayılabilir. Kesinlikle tedavisi edilmesi gereken el mantarı İbrahim Saraçoğlu metotları bitkisel çözüm bulmak mümkün.

El Mantarının Sebepleri

Bulaşıcı bir hastalık olan el mantarı İbrahim Saraçoğlu kürleri arasında en çok aranan kürdür. Parmaklarda başlayan el mantarının sebepleri arasında ilk sırada ortak kullanılan eşyalar geliyor.

  • Hamam, otel, havuz, sauna gibi alanlardan bulaşır
  • Başka birisine ait özel eşyaların kullanılması
  • Sürekli ıslak ve nemli eller
  • Sulu ortamlarda elleriyle çalışmak zorunda olmak

El Mantarı İçin Aynısefa Kürü

Malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı aynısefa
  • 2 yemek kaşığı su

Hazırlanışı ve uygulaması:

2 yemek kaşığı su ile aynısefa cezveye alınarak kısık ateşte koyulaşması sağlanır. Lapa haline gelen kür ocaktan alınıp soğumaya bırakılır. Ilındıktan sonra mantar olan bölgelerin üzeri kaplanır. En az üç saat beklenir ve yıkanır. El mantarı İbrahim Saraçoğlu aynısefa kürünü 3 günde bir kere uygulamak gerekiyor. Uygulama gece yatmadan önce yapılabilir. Kür en fazla 10 saat elde bekletilmelidir.

El Mantarı İçin Civanperçemi Kürü

Malzemeler:

  • Bir tutam civanperçemi bitkisi
  • 1 su bardağı su

Hazırlanışı ve Uygulaması:

Bir su bardağı suya civanperçemi bitkisi ufalanarak eklenir. Demlenmesi sağlanır. Soğuyan su ile mantarlı bölge yıkanır ve temiz bir bez ile sarılır. El mantarı İbrahim Saraçoğlu civanperçemi kürü ile el mantarının tedavi edilebilmesi için iki günde bir uygulama yapılmalıdır. Gece yatmadan önce kürü uygulayıp sabah kadar beklemekte sakınca yoktur. Gün içinde uygulama yapılacaksa 3 ila 10 saat kadar beklemek gerekiyor.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.