Madecassol Merhem Fiyatı, Faydaları ve Yan Etkileri, Kullanıcı Yorumları

Madecassol merhem, hücre yenileyici bir özelliği olan güçlü bir kremdir. İçerisinde bulunduğu etken maddeleri sayesinde cilt yüzeyinde oluşan akne ve sivilce gibi pek çok sorunu kısa sürede tedavi eder. Bununla beraber ciltteki dokuyu onararak hücreleri harekete geçirir ve sivilcelerin geçmesine yardımcı olur. Madecassol merhem günde 2 kez kullanılması tavsiye ediliyor. Ancak ilacın etkileri cildin yapısına göre ve sorununa göre farklılık gösterdiğinden, eczaneye ya da doktora danışmadan kremi bilinçsiz bir şekilde uygulamamalısınız.

Madecassol Merhem Nedir?

Madecassol merhem, yara izleri, sivilce izleri ve güneşten oluşan izleri iyileştirir. Madecassol merhem güçlü ve etkili bir ilaç olmasından dolayı bilinçli kullanmalısınız. Düzenli kullanımda ciltteki etkilerini ve yararlarını gözlemleyebilirsiniz. Ancak cilt sorunun nedenine göre iyileştirme gücü vardır. 6 ay düzenli olarak kullanılması tavsiye ediliyor.

Madecassol Merhem Ne İşe Yarar?

Madecassol merhemin etkili bir dokusu vardır. Akne izlerini hafifletir, yara izlerini iyileştirir, güneş lekelerini azaltır ve sivilcelerin iz kalmamasını önler. Ancak kremi kullandıktan sonra kesinlikle güneşe çıkmamalısınız. Aksi taktirde ciltte tahriş oluşur ve lekelenmesine neden olur. Madecassol merhem bilinçli olarak kullandığınız sürece kısa sürede tüm cilt sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Madecassol Merhem Faydaları Nelerdir?

Madecassol merhem, en çok akne ve sivilce izlerinin tedavisine tercih edilen bir kremdir. Cildin dokusunu yeniler ve hücreleri harekete geçirir. Bu sayede derinin yenilenmesini sağlayarak izleri hafifletir ve cildi dış etkenlerden korur. Madecassol merhem, aynı zamanda ciltteki kahverengi ve yaşlılık lekelerini de azaltır. Bunlara ek olarak; dikiş izlerini azaltır, çatlakları giderir, uçuk izlerini giderir, selülit izlerini tedavi eder ve cilt tonunu dengeler.

Madecassol Merhem Yan Etkileri

Madecassol merhemin genel olarak cilde bir yan etkisi yoktur. Ancak yanlış ve bilinçsiz kullanıldığında ciltte çeşitli reaksiyonlar yaratabilir. Madecassol merhem, çok sık kullanıldığında ciltte kızarıklık, tahriş, yanık ve kaşıntı gibi yan etkileri oluşabilir. Bu nedenle kremi doğru adımlarla uygulamalısınız.

Madecassol Merhem Nasıl Kullanılır?

Madecassol merhemin kullanım şekli, cilt sorununa göre değişiklik gösterir. Kremi uzun vadeli kullanmanız gerekir. Etkileri genellikle 5-6 ay içerisinde gözlemlenir. Madecassol merhem kullanırken cildinizin ve elinizin temiz olması gerekiyor. Sorunlu bölgeyi iyice temizledikten sonra masaj yaparak az miktarda cildinize uygulayabilirsiniz.

Madecassol Merhem Fiyatı

Madecassol merhem fiyatı 16,33 TL’dir. Tüm eczanelerden Madecassol merhemi rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Madecassol Merhem ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Madecassol yüze sürülür mü?: Madecassol krem yüze sürülen bir kremdir ve hücre yenileyici etkisi vardır. Cildi onaran, yenileyen, tazeleyen madecassol krem gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
  • Madecassol tüylenme yapar mı: Bu soru ile sıklıkla karşılaşmaktayım evet madecasol tüylenme yapar ama bu tüylenme çok fazla kullanıldığında oluşmaktadır. Özellikle daha etkili sonuç almak için madecassol ve bepanthen krem bir arada uzun süre kullanıldığında tüylenme ortaya çıkmaktadır.
  • Madecassol yüzde kızarıklık yaptı: Genelde içeriğinde bulunan etken maddeye karşı alerjiniz varsa cilt yüzeyinde kızarma görülmektedir. Unutmayın her krem ve ilacın yan etkisi bulunmaktadır. Genelde yan etkiler doz aşımına bağlı olarak görülmektedir.
  • Madecassol leke giderir mi: Madecassol leke giderici, cildi onarıcı bir kremdir. Hücre yenileyici maddecasool krem mutlaka düzenli kullanılmalıdır.
  • Madecassol sivilceler üzerindeki etkisi: Madecassol sivilce ve sivilce izlerini kısa sürede yok ettiği bilinmektedir. Ama unutulmaması gerkeen durum ise yağlı bir krem olduğundan fazla kullanıldığında sivilce oluşumuna neden olmaktadır.
  • Madecassol cilt beyazlatma:  Madecassol kremi düzenli kullanıldığın cilt lekelerini yok ettiği gibi cilt beyazlatma işlemi gerçekleştirir. Düzeli kullanıldığında cilt renk tonunda açılma görülür.
  • Madecassol cilt kararması: Cilt renk tonun açmasına karşın koltuk altı ve genital bölge kararmasını etkili biçimde geçirmez. Ağda sonrası oluşan tahrişi ve batıkları geçirmek için kullanılabilir. Madecassol ve fito karışımı ağda ve tıraş sonra sürüldüğünde etkisini daha hızlı gösterecektir.
  • Madecassol çatlak tedavisi: Hametan, madecassol ve bepanhol kremi karıştırarak elde ettiğiniz karışımı karışımı çatlakların olduğu bölgeye düzenli olarak sürerek çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir