Gmail’de Toplu Mail Nasıl Atılır?

Gmail’de Toplu Mail Nasıl Atılır

Gmail ile toplu e-posta atmak için öncelikle bir Google hesabınız olması gerekiyor. Google hesabınız ile Gmail websitesine girdikten sonra solda yer alan ufak menüden “Rehber” seçeneğine tıklayın ve aşağıdaki adımları dikkatlice uygulamaya başlayın.

toplu-mail1

Biraz önce de dediğimiz gibi sol üste yer alan “Rehber” seçeneğine tıklayarak kişileri ayarlamaya başlayalım.

toplu-mail2

Açılan pencerede sol kısımda yer alan “Arkadaşlar” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza gelen listede e-posta atmak istediğiniz kişileri seçebilirsiniz.

toplu-mail3

Kişileri seçtikten sonra yukarıda yer alan gruplar seçeneğini kullanarak bu kişileri bir grup haline getirebilirsiniz. Dilerseniz grup yapmadan da 2 sonraki adımdan devam edebilirsiniz.

toplu-mail4

Biz “Yeni Grup Oluştur” seçeneğini kullanarak Tamindir grubu oluştumayı tercih ettik. Sizde bu şekilde oluşturabilir ve sonra solda açılan grup adına tıklayabilirsiniz.

toplu-mail5

Oluşturduğunuz gruba tıkladıktan sonra tüm kişileri seçerek yukarıda yer alan “E-posta gönder”seçeneğine tıklayabilirsiniz.

toplu-mail6

“E-posta gönder” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza gelen bu ekranda e-posta adresinizi yazabilir ve toplu olarak seçilen kişilere ileti gönderebilirsinişz.

toplu-mail7

Eğer gönderdiğiniz kişilerin birbirinden habersiz olmasını ve iletilerin görünmemesini istiyorsanız alıcıları “CTRL+A” ile seçip “CTRL+X” ile keserek kopyaladıktan sonra “Bcc” seçeneğine yerleştirebilir ve iletileri “CTRL+V” ile buraya yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde gönderilen e-posta adresleri alıcılar tarafından görüntülenemezler.

Gmail ile toplu e-posta atma yöntemi bu kadar basit. Bu şekilde atılan e-postalar ile kendinize bir ileti listesi oluşturabilir ve iş hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kaynak: PCLook

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.