Majezik Ağrı Kesici Fiyatı, Faydaları ve Yan Etkileri, Kullanıcı Yorumları

Majezik, mavi renkli ve iki yüzü çentikli bir ağrı kesicidir. Çeşitli ağrılar için kullanılan Majezik ağrı kesici, ağrıları ortadan kaldırmak ya da ağrıyı hafifletmek için kullanılır.

Majezik Nedir?

Majezik, mavi renkli ve ikiyüzlü çentikli bir çeşit ağrı kesicidir. Oblong film kaplı tablet olan Majezik ağrı kesici, her bir tablette 100 mg flurbiprofen içeren 15 tabletlik blister ambalajlarda sunulmaktadır.

Majezik Ne İşe Yarar?

Majezik ağrı kesici, eklem iltihabı ile birlikte gelen romatizmal hastalıkların tedavisinde, yumuşak doku yaralanmalarında, adet ağrısında, eklem çevresinde meydana gelen yumuşak dokunun iltihabi hastalıklarında ve omurlar arası eklemlerin sertleşmesi ve buna bağlı olarak hareket yeteneğinin azalması gibi durumlarda kullanılır.

Majezik Faydaları

Majezik, vücutta meydana gelen ağrıya sebep hormonları azaltan bir ilaç çeşididir. Baş ve diş ağrıları başta olmak üzere bel ağrısı, sırt ağrısı gibi akut kas- iskelet sistem ağrılarının giderilmesine yardımcı olan Majezik ağrı kesici, ameliyat sonrası yaşanan ağrılar ve adet ağrılarında da oldukça etkilidir.

Majezik Yan Etkileri

Karın ağrısı başta olmak üzere Majezik ağrı kesicinin, nefes almada güçlük, kurdeşen, dilde ve boğazda şişlik gibi belirtilere sebep olması durumunda mutlaka doktora başvurulmalıdır. Bunların haricinde ilaç, mide bulantısı, karın ağrısı, halsizlik, ateşlenme, çarpıntı, tat almada bozukluk gibi durumlara yol açabilir. Bunlar en sık görülen yan etkilerdir.

Majezik Nasıl Kullanılır?

Majezik, doktorun reçetede belirttiği şekilde kullanılmalıdır. Tedavi süresi boyunca doktorun söyledikleri önemlidir.

Majezik ağrı kesici, her dozu bir bardak su dolusu ile birlikte alınarak kullanılmalıdır. İlaç, tok karna alınmalıdır.

Günlük önerilen doz toplamda 150-200 MG’dır. İstenilen durumlar karşılanmadığı takdirde bu doz 300 MG olabilir.

Eğer ilacı günde birden fazla kez kullanmak zorundaysanız 1 defada alınabilecek olan doz miktarı 100 MG’ı geçmemelidir.

Adet ağrılarında başlangıçta 100 mg ya da 1 tablet olarak alınmalıdır. Bunun yanı sıra ihtiyaç halinde 4 veya 6 saatlik aralıklarla 50 mg- 100 mg tablet alınabilir. Toplam günlük alınacak olan doz miktarı 300 MG’ı aşmamalıdır.

Majezik Ağrı Kesici Fiyatı

Majezik 100 mg 15’li paket fiyatı 9,95 TL’dir. Majezik 100 mg 30’lu paket fiyatı ise 14 TL’dir. Majezik ağrı kesiciyi, eczanelerden reçetesiz bir şekilde temin edebilirsiniz.

Majezik Ağrı Kesici İlaç ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Majezik ağrı kesiciyi nasıl ve nerede saklamamız gereklidir? Son kullanım tarihi nedir?

Her ilacın kutusunda son kullanım tarihi yazılıdır. Ancak bu tarihe kadar saklama koşullarına riayet etmeniz gereklidir. 25 C derecenin altında oda sıcaklığında muhafaza ediniz.

Soru: Majezik ağrı kesicinin eş değerleri nelerdir?

Bu ilacın açıkcası 10larca eş değeri vardır. Bu soruyu eczacıya sormanızda yarar vardır.

Soru : Majezik ağrı kesicinin zararları nelerdir?

Her ilacın vücuda zararı vardır. Ancak tabi bazı ilaçların daha fazla. Hekimler bu ilacın özellikle mideye ve böbreklere çok zararlı olduğunu ifade etmektedirler. İlacın yan etkileri bölümünü dikkatlice okuyunuz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.