Herşeyiyle Apple AirPods Özellikleri

AirPods satış fiyatı, AirPods Öne Çıkan Özellikleri, AirPods Teknik Özellikleri, AirPods Kutu İçeriği nedri gibi soruların cevaplarını Herşeyiyle Apple AirPods Özellikleri yazımızda bulabilirsiniz.

Airpods Nedir ?

AirPods, ürün üzerinde herhangi bir tuşa basmadan otomatik olarak cihazınıza bağlanıyor. Ne zaman müzik dinlemek istediğinizi ve istemediğinizi anlıyor. Müziği ona göre durduruyor yada oynatmaya devam ediyor.

Bu kullanım kolaylığıyla bizi karşılayan Apple’ın yeni ürünü AirPods’un işte diğer özellikleri

AirPods Satış Fiyatı

Bu kulaklığı merakla bekleyenler arasındaysanız Apple Online Mağazası’ndan 779 TL gibi çok uygun bir fiyata satın alabilir, EarPods kulaklığınızı bir kenara atıp kablosuz dünyaya geçiş yapabilirsiniz.

Apple’ın her ürünü gibi cihazlar arası bütünlüğün bozulmadığı yeni AirPods kulaklığı bu kadar pahalı yapan şey ne? Veya diğer Bluetooth kulaklıklardan farklı olarak neler yapabiliyorsunuz? İşte yurt dışında da fiyatıyla yankı uyandıran Apple AirPods Özellikleri

Herşeyiyle Apple AirPods Özellikleri

Kolay eşleştirme

Apple AirPods kulaklık, diğer Bluetooth kulaklıklara göre cihazla çok kolay eşleştirilebiliyor. Standart bir Bluetooth kulaklığa sahipseniz Bluetooth etkin olsa dahi Ayarlar – Bluetooth yolunu izleyip listeden kulaklığınızı seçmeniz gerekir.

AirPods kulaklık kullanıcıları için bu adımlar ortadan kalkıyor. AirPods’u iPhone, iPad, Apple Watch, Mac’inizde kullanmak için tek yapmanız gereken kulaklığı kutusundan çıkarmak. Tabii ki bu bağlama stili sadece iOS 10 cihazlara özel. Bir Apple cihaz kullanıcısı değilseniz klasik yöntemle eşleştirme yapmanız gerekiyor.

Apple W1 çipi

Kulaklığı taktığınızda otomatik olarak müziğin başlaması çıkardığınızda da müziğin kesilmesi, çift dokunarak akıllı asistan Siri ile iletişime geçebilmeniz (Sesi açıp kapama, arama yapma, müzik listesi çalma, yer sorma vs), konuşma anında arka plandaki gürültünün filtrelenmesi gibi yeteneklere sahip ola AirPods kulaklığın W1 çipi sayesinde kablosuz bağlantı teknolojisiyle yüksek ses kalitesinin bir araya geliyor, tek şarjla 5 saate kadar (15 dakika şarj ederseniz 3 saat kullanım) müzik dinleyebiliyorsunuz.

Herşeyiyle Apple AirPods Özellikleri

Apple W1 çipinin diğer bir avantajı da Apple cihazlarınız arasında kusursuz bağlantı sunması. Unutmadan, Apple W1 çipini kullanan tek kulaklık AirPods değil. BeatsX, Powerbeats3 gibi yine pahalı alternatifler var.

Hareket algılayıcı ivmeölçer

Çılgınlar gibi müzik dinleyen biriyseniz AirPods’u satın almayı düşünebilirsiniz. Apple AirPods Özellikleri nden biriside Sağ ve sol her iki kulaklığa da yerleştirilen kızılötesi sensörler sayesinde AirPods, kulaklığı takıp çıkardığınızı algılayabiliyor. O anda bir müzik dinliyorsanız kulaklığı çıkardığınız anda çalma durduruluyor. Kulağınıza tekrar iliştirdiğinizde müzik çalmaya devam ediyor.

AirPods Kaybolursa veya Çalınırsa Ne Olacak?

Konuşma algılayıcı ivmeölçer

Müziğe girmişken AirPods’un ses ivmeölçere sahip olduğundan bahsetmeden olmaz. AirPods, konuşmakta olduğunuzu algılıyor ve Apple’ın “hüzmeleme” olarak adlandırdığı teknolojisiyle çalışan çift mikrofonları sayesinde dışarıdaki gürültü filtreleniyor ve sesinizi karşı tarafa zor ilettiğiniz veya karşı tarafın sesini zor duyduğunuz gürültülü mekanlarda iletişimi rahatlıkla sürdürebiliyorsunuz.

Herşeyiyle Apple AirPods Özellikleri

Asistan Siri

Siri’yi iPhone’unuzda kullanıyor musunuz bilmiyorum ama AirPods, akıllı asistanla hızlıca iletişime geçmenizi sağlıyor. Birisini aramak, müzik listenizi çalmak, yer aramak, sesi yükseltmek veya alçaltmak gibi pek çok fonksiyonu iPhone’unuzu elinizde almadan; kulaklığınıza çift dokunarak yapabiliyorsunuz.

Çift dokunmayı özellikle belirttim çünkü; EarPods kulaklıkta yaptığınız gibi iki kere dokunarak şarkı atlama, üç kere dokunarak önceki şarkıya dönme, bir kere dokunup basılı tutarak ileri sarma gibi kısayollar AirPods kulaklıkta yok.

Tek şarjla 5 saat kullanım

Apple’ın hangi ürününü alırsanız alın vaat edilen kullanım sürelerine bir türlü ulaşamazsınız. Günlük kullanım senaryosu yansıtılmadan söylenen değerler sadece kağıt üzerinde kalır ki AirPods kulaklığı henüz deneyimleme şansımız olmasa da Apple’ın belirttiği gibi 24 saatlik pil ömrü sunacağını düşünmüyoruz. Tabii ki bu süre şarj kutusuyla elde edilen değer.

Tek şarjla 5 saate kadar kullanabiliyorsunuz AirPods’u. 15 dakika şarjda bırakırsanız bu süre 3 saate düşüyor. Umarız Apple bizi pil konusunda şaşırtır ve gerçekten bu değerleri alabiliriz.

Kablosuz Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Detay

Apple AirPods Kulaklık Teknik Özellikleri

AirPods Kutu İçeriği

AirPods’a Rakip En İyi 9 Kablosuz Kulaklık

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.