İnternetsiz Google Translate Kullanmak – Offline Google Translate Nasıl Kullanılır?

Google Translate, bize bugüne kadar çevirilerimizde yardımcı olan dil uygulamalarından birisidir. Google’a ait olan Translate özelliği, zaman zaman lazım olabiliyor. Hatta internetimiz olmadığı zamanlarda da dil çeviriciye ulaşmak istesek de, maalesef bunu başaramıyoruz. Bu defa sizlere, çevrimdışı bir şekilde Google Translate kullanımını anlattık. Peki bakalım Offline Google Translate nasıl kullanılır?

Google Translate Offline Kullanmak

Google Translate’i çevrimdışı kullanabilmeniz için, dil paketi indirmeniz gerekecek. Hangi dillerde çeviri yapacaksanız, o dillerin paketini indirmeniz size yeterli olacaktır. Paketi indirmek için öncelikle telefonunuzdan Google Translate uygulamasını açmalısınız. Daha sonra Ayarlar kısmına geçiş yapıp, Çevrimdışı Çeviri alanına dokunmalısınız. Çevrimdışı Çeviri alanına geldiğinizde, artı işaretine dokunun ve hangi dili kullanacaksanız o dilin paketine gelin ve Dil Paketi İndir sekmesine dokunun. Dil paketini indirmeye aldıktan sonra, indirme işlemi tamamen bitene kadar beklemeniz gerekiyor. Eğer sağlıklı bir yükleme yapmak istiyorsanız, indirme aşamasında kesinlikle telefonunuzla internet erişiminizi kesmemeniz gerekiyor.

İndirme işleminiz bittikten sonra, artık Çevrimdışı Çeviri alanına gelerek dil paketinizle çeviri yapabilirsiniz. Eğer telefonunuzun alanı az kaldıysa ve uygulama kaldırmanız gerekiyorsa dil paketini daha sonradan kaldırabilirsiniz. Çevrimdışı Çeviri alanına geldiğinizde, indirdiğiniz paketin sağ kısmında bir çöp kutusu işareti olacaktır. Bu işlem sayesinde, dil paketiyle işiniz bittiğinde paketi tamamen kaldırabilirsiniz.

Not: Dil paketleri, daima güncellenen paketlerdir. Bu nedenle daha sağlıklı bir çeviri alabilmeniz için, güncellemeleri kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

Sevebilirsin...

10 Yanıt

 1. Google bu konudada çok başarılı ve tamda böyle bir uygulamaya ihtiyaçım vardı . Teşekkür ederim .

 2. yoldurumu dedi ki:

  güzel makale olmuş

 3. Bu güzel makaleden dolayı teşekkür ederim. İnanın internet olmayan yerlerde ingilizce kelimeleri gösteren programlar arıyordum ama bu verdiğiniz yöntem sayesinde artık sözlük cebimde

 4. Merve Aymak dedi ki:

  harika bir sistem bilgilendirme için teşekkür ederim kralsınız

 5. tüm yabancı sitelerimde kullanıyorum teşekkür ederim hocam konu için çok işime yaradı

 6. ek iş dedi ki:

  translate günümüzün vazgeçilmezi bu offline anlatımda çok güzel oldu teşekkürler işime yaradı

 7. Aynı şekilde internetsiz google maps kullanmakta mümkündür. Öncelikle internet olan biryerde haritanın belli bir bölümünü indiriyorsunuz daha sonra internet olmasa dahi yol tarifi adres sorgulama yapabiliyorsunuz. Sadece bölgedeki anlık trafiği göremiyorsunuz

 8. kişisel blog dedi ki:

  gerçekten güzel bir yazı olmuş teşekkürler.

 9. Yazı için teşekkürler. Çok güzel bir yazı olmuş. Tek solukta okuduk.

 10. Tolga Borakan dedi ki:

  İnternetsiz bir şekilde google translate çevirisi kullanmayı keşfettiğimden beri çocuklar gibi mutluyum. Bu ipucu için teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.