HTC’den Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğü Duyuruldu

HTC’nin yeni çıkartacağı sanal gerçeklik gözlüğü, yeni çıkartacağı HTC U11 ile uyumlu olarak geliyor ve alışılmışın dışında olan tasarımıyla adeta büyülüyor.

HTC şirketinin sanal gerçeklik gözlükleri konusuna oldukça önem verdiğini görüyoruz. Bu verdiği önemi aksatmayan HTC’nin yeni sanal gerçeklik gözlüğünün ismi Link olarak geçiyor. Tabi bu sanal gerçeklik gözlüğünü Japonya’da satışa sunacağını da açıkladı. İthalatçılar aracılığı ile Türkiye pazarına girmesini umut ediyoruz.

Bu gözlüğün en dikkat çeken özelliği ise HTC U11 ile tam uyumlu olması. Kullanıcıları için 6 derecelik (6DOF) hareket özgürlüğü sunan HTC Link piyasadaki tüm sanal gerçeklik gözlüklerinden daha iyi olacağını söylüyor.

Teknik özelliklerine gelecek olursak; USB Type C ile bağlantı sağlanıyor. HTC Link, iki adet 3.6 inçlik ekranla gelecek. Bu ekranın çözünürlüğü ise 1080 x 1200 olacak. Ekranın bir diğer özelliği 90 Hz LCD ekran olması. Ekran özelliklerinden sonra biraz da diğer özelliklerine bakalım.

Sanal gerçeklik gözlüğünde olan kamera sensörü ile hareketlerimiz ve kontrollerimiz artık daha net olacak. Işıklandırma özelliğine de sahip olan HTC Link Sony’nin VR gözlüklerine de oldukça benziyor.

Bunca güzel özelliklere sahip sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttıktan sonra işin üzücü tarafına gelelim. HTC’nin yaptığı resmi açıklamaya göre bu gözlüğün sadece Japonya da satılacağını söyledi. Türkiye’ye ithalatçılar aracılığı ile gelmesini beklemekten ya da Japonya’dan gidip almaktan başka çaremiz yok.

Fiyat konusunda ise henüz bir resmi açıklama yok.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.