Linkedin Hesabı Nasıl Silinir?

Linkedin Nedir?

İş dünyasında yer alan profesyonel kişiler tarafından kullanılan bireylerin iş tecrübelerini, CV’lerini ve uzmanlık alanlarını paylaştığı, bu kişilere ihtiyaç duyan kişilerin doğrudan bağlantı kurabildiği bir ortamdır.

Linkedin hakkında daha fazla bilgi için Bakınız :LinkedIn nedir? Ne işe yarar? Nasıl kaydolunur?

Linkedin Profili Nasıl Kapatılır?

Linkedin kullanıcıları bazen hesaplarını geçici olarak kapatmak isteyebilmekte ya da tamamen hesaplarını kapatmayı tercih edebilmektedir. Bu durumun çeşitli nedenleri olabilir ve linkedin sosyal ağı içerisinde hesap kapatmak mümkündür. Hesap kapatma işlemi için yapılması gereken genel olarak basit adımlar bulunur. Bu adımları sırasıyla uygulamak hesap kapatmak için yeterli olacaktır.

İlginizi çekebilir :LinkedIn ’de Profil İnceleme Bilgileri Nasıl Kapatılır?

Linkedin Hesabı Nasıl Silinir?

  • Öncelikle “Linkedin hesap silme” bağlantısına tıklayın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra karşınıza “Hesap Kapatma Nedeni” başlıklı sayfa gelecek. Bu sayfadayken kapatma nedeninizi seçtikten sonra ‘Devam’ butonuna tıklayın.

Linkedin Hesabı Nasıl Silinir-2

  • Daha sonra karşınıza gelen doğrulama sayfasında ‘Hesabı Doğrula’ya basın ve ‘Hesabı Kapat‘ butonuna tıklayın. Bu işlemin ardından Linkedin hesabınız kapatılacaktır.

Linkedin Hesap Silme Konusunda Bilmeniz Gerekenler

  1. Hesabınız kapatıldıktan sonra hesap ile ilişkilendirilen tüm e-posta adresleri 24 saat içerisinde başkalarının kullanımı için hazır hale getirilecektir.
  2. Linkedin hesap kapatma işlemlerinin ardından hesaba ait profile, mesajlara ve verilere erişemeyeceksiniz.
  3. Kapatılan hesaptan başkalarına verilen tavsiyeler de kaldırılacak.
  4. Artık Linkedin’de görünmeyeceksiniz.
  5. Linkedin hesabınız hızlı ve kolay bir şekilde kapatılsa da, genel profilinizin arama motorlarından kaldırılması biraz zaman alabilir.
  6. İlginizi Çekebilir :Linkedin Hesabının Yedeği Nasıl Alnır?

Linkedin Hesabını Geri Alma!

Diğer sosyal paylaşım sitelerinde olduğu gibi hesabınızı kapattıktan sonra geri alabilmeniz için verilen vazgeçme süresi Linkedin’de maalesef yer almamaktadır. Linkedin hesabını geçici olarak kapatma seçeneği bulunmadığı için kapatma işleminden sonra tekrar geri getirmeniz mümkün değildir.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. teşekkürler bilgiler için artık kullanmayacğaım için hesabımı silecğeim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir