S6 & S6 Edge Cihazımda Smart Manager Uygulamasından Nasıl Yararlanabilirim?

S6 & S6 Edge Cihazımda Smart Manager Uygulamasından Nasıl Yararlanabilirim

Smart manager cihazınızın pili, depolama kapasitesi, RAM ve sistem güvenliği gibi konulara genel bir bakış sağlar. Öğelerin durumlarını ayrı ayrı optimum seviyeye getirmek ya da kontrol etmek için bir özellik seçebilirsiniz.

PİL:

Pili seçerseniz, cihazı kullanmak için kalan süreyi ve pil gücünü kontrol edebilirsiniz.

Cihazınızın düşük pil seviyesine sahip olması durumunda, güç tasarruf özelliklerini ya da ultra güç tasarruf özelliğini etkinleştirerek pil gücünden tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca Smart Manager aşırı ve anormal miktarda pil gücü tüketen uygulamaları bildirir ve böylelikle siz de söz konusu uygulamaları kapatarak pil gücünden tasarruf edebilirsiniz.

Not : Tahmini kullanım süresi cihaz ayarlarınız, çevresel ortam, kulanım şekli ve gerçekleşen cihaz kullanımına göre farklılık gösterebilir.

Bellek:

Bellek durumunu kontrol etmek için için ”Depolama” menüsüne dokunabilirsiniz. Bu alanda Smart Manager size kullanılan kapasiteyi ve gereksiz verileri gösterecektir. Daha fazla depolama alanı sağlarken ön bellekte bulunan artık dosya, yada reklam dosyaları silinecektir.

RAM:

Ram Bölümünüzü kontrol etmek için Smart Manager’da ”RAM” öğesine dokunabilirsiniz. Bölüm içerisinde çalışan tüm uygulamalar ve her birinin ne kadar ”RAM” tükettiğini görebilirsiniz. Aynı zamanda arka planda çalışan uygulamaları kapatabilir ve cihazın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Güvenlik:

Güvenlik kısmına girerek cihazınızın güvenlik durumunu tarayabilirsiniz. Smart Manager bu alanda sizin için telefonunuzda kötü amaçlı yazılım olup olmadığını, e-dolandırılıcık saldırılarını ve zararlı web sitelerini engeller.

S6 & S6 Edge Cihazımda Smart Manager Uygulamasından Nasıl Yararlanabilirim  01

S6 & S6 Edge Cihazımda Smart Manager Uygulamasından Nasıl Yararlanabilirim 02

S6 & S6 Edge Cihazımda Smart Manager Uygulamasından Nasıl Yararlanabilirim 03

S6 & S6 Edge Cihazımda Smart Manager Uygulamasından Nasıl Yararlanabilirim 04

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir