iPhone’da DFU Modu ile Verilerinizi Nasıl Kurtarabilirsiniz?

iPhoneda DFU Modu ile Verilerinizi Nasıl Kurtarabilirsiniz

DFU modu Device Firmware Upgrade yani cihaz yazılım yükseltme modudur. Bu modu kullanmak genellikle yaygın değildir ancak kimi zaman işler beklenildiği gibi gitmeyebilir. Hiç beklenmedik anda, iPhone’unuzu yeniden başlattığınız sırada veya bir güncelleme sırasında ya da sonrasında cihazınız Apple logosu ile bir beyaz ekranda takılı kalabilir yani iPhone’unuz açılmayabilir. Böyle bir durumda iCloud yedeklemesi de yoksa veya yedeklemeleriniz güncel değilse tüm verilerinizi kaybettiğinizi düşünebilirsiniz. Ancak DFU mod bu durumda sizin için kurtarıcı olabilir.

DFU modunu kullanarak cihazınızı restore etmeden önce sizin için önem arz eden verilerinizi alternatif yazılımları kullanarak rahatlıkla iPhone’dan çekip, çıkarabilirsiniz. Bunun için ücretli/ücretsiz pek çok yardımcı uygulama mevcut. Bunlar için başarılı birkaç yazılım örneğini vermek istiyorum;

 Öncelikle yukarıda belirtilen yardımcı yazılımlardan herhangi birini indirip bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Ardından iPhone’unuzu USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Yüklediğiniz bu uygulamayı açın. Ardından iPhone’unuzu kapatın. Ardından 3 saniye boyunca (bir diğer deyişle Apple logosu gelene kadar) güç düğmesine basılı tutun. Apple logosunun gelmesi ile birlikte güç düğmesinden elinizi çekmeden hemen home tuşuna güç düğmesi ile birlikte basmaya başlayın. Bu şekilde yaklaşık 10 saniye boyunca bekleyin. Cihazınız kapanacaktır. Tam bu adımda elinizi güç düğmesinden çekin ve home tuşuna basılı tutmaya devam edin. Yaklaşık 15 saniye sonra iPhone’unuz için DFU modu aktif hale gelecektir ve uygulamaların size sunduğu kalitede verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Kaynak: Applefoni

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir