Android’den Windows Phone’a Geçiş Nasıl Yapılır?

Android’den Windows Phone’a Geçiş Nasıl Yapılır

Android işletim sistemli cihazınızın işletim sistemini Windows Phone yapmak yapmak istiyorsanız bu o kadar da zor bir iş değil. Ama geçiş yapmadan önce verilerinizi güvenli bir şekilde aktarmalısınız. Yani Android cihazınızdaki mesajlarınızı, resimlerinizi, telefon rehberinizi ve diğer önemli verilerinizi güvenli bir ortama aktarma yapmanız gerekiyor. Bunun için basit birkaç yöntem söyleyeceğiz.

Telefon Rehberini Kopyalayın

Android cihazınızdaki telefon rehberinizi “Verilerimi Aktar” isimli uygulama sayesinde herhangi bir Windows Phone cihaza veya hafıza kartına kopyalayabilirsiniz. Daha sonra işiniz bittikten sonrada rahatlıkla tekrar cihazınıza hafıza kartından kopyalayabilirsiniz.

Verilerimi Aktar Uygulamasını İndir Download

Verilerinizi Bilgisayarınıza Yedekleyin

İster Windows bilgisayarınız olsun isterse Mac bilgisayarınız olsun hiç önemli değil, bilgisayarınıza kuracağınız Welcome Home to Windows Phone isimli program ile Android cihazınızdaki verilerinizi kolay ve güvenli bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Ayrıca rehber, mesaj ve dosyalarınızı aktarma yapabilirsiniz.

Windows İçin Welcome Home to Windows Phone İndir Download

MAC İçin Welcome Home to Windows Phone İndir Download

E-posta Hesabı Ekleme

Androidden-Windows-Phonea-Geçiş-1

Windows Phone’a geçecek olan Android kullanıcılar, e-posta eklemek isterlerse bu oldukça basit bir işlem. Windows Phone cihazlarından “Ayarlar” menüsüne girin. Buradan “E-posta+Hesaplar” bölümünden de yeni bir hesap ekleyin. Karşınıza çıkan listede Google, Yahoo, Outlook gibi isimler göreceksiniz. Siz buradan Google seçeneğini seçmelisiniz.

Kişileri ve Takvimi El İle Aktarma

Takviminizi ve kişi listenizi otomatik değil de el ile aktarma isterseniz bunu yapmanın iki yöntemi var;

>>> Çevrimiçi kullandığınız hesabınızı Windows Phone cihazınız ekleyin. Böylece hesaptaki bilgileriniz otomatik olarak senkronize edilecektir. Outlook ve Google başta olmak üzere popüler birçok hesaplar için bunu yapmak mümkün. E-posta ekleme işleminin nasıl yapılacağını yukarıda anlattık.

>> Windows Phone cihazınızda “Kişiler/Ayarlar” bölümüne gelin. Ekranın sağ tarafında “Daha fazla” seçeneğine dokunun. Buradan çıkan listedeki “SIM’den içeri aktar” seçeneğini seçin. Böylece telefon rehberiniz aktarılmış olacak.

Androidden-Windows-Phonea-Geçiş-2

Aynı işlemleri “Takvim”inizi aktarmak içinde kullanabilirsiniz. Bu işlemler için gerekli olan program iTunes programıdır.

Medya Dosyalarını Aktarma

Android cihazınızdaki müzik, video ve resim gibi medya dosyalarını Windows Phone cihazınıza aktarmak için kullanacağınız yöntem çok basit, OneDrive. Bu servisin bulut depolama hizmeti sayesinde medya dosyalarınızı güvenli olarak aktarabilirsiniz. Bu işlemi henüz Dropbox üzerinden yapmak mümkün değil. Ama önümüzdeki günlerde Dropbox servisi içinde bu işlem gerçekleştirilebilecek.

Androidden-Windows-Phonea-Geçiş-OneDrive

Windows Phone İçin OneDrive İndir Download

Android İçin OneDrive İndir Download

Windows İçin OneDrive İndir Download

MAC İçin OneDrive İndir Download

Kaynak: İndirOn

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.