Canon’dan LCD Ekranlı 6D Mark II Geliyor

Fotoğraf çekmeye âşık olan insanların fotoğraflarını çekildiği an daha net görebileceği LCD ekranlı yeni Canon 6D Mark II çıkıyor. İlk Full Frame sensörü ve hareketli ekranına sahip olan bu model fotoğraf çekmeyi sevenleri hayran bırakacak.

Yeni çıkacak olan Canon 6D Mark II, Canon firmasının hareketli ilk ekranı olacak. Cihazın birçok yeni teknoloji özelliği ile geleceği söylenen 6D Mark II, hareketli LCD ekran ve Wi-Fi, Bluetooth gibi özellikleri barındırıyor.

Bir önceki modeli ile kıyaslayacak olursak, daha uzun olacak bu model yeni bir batarya tutucusu ile geliyor. Canon’un birçok fotoğrafçıyı Full Frame sensörü ve hareketli LCD ekranı ile çoktan mutlu etmiş durumda. Ekranın bu özelliği fotoğraf ve video çekmeyi fazlasıyla kolaylaştırıyor.

Tabi ki bu özellik ekranın daha hassas olmasını sağlıyor. Ekranın hassas olması demek, elimizden düştüğü zaman direkt olarak kırılma ihtimali demek.

Canon’un bu Full Frame sensörlü ve hareketli ekrana sahip DSLR cihazı, Canon için bir ilk olsa dahi sektörde ilk değil maalesef. Nikon’un en çok satan D750 modeli bu özeliğe çok önceden beri sahip. Fakat D750’de kullanılan ekran istediğimiz her yöne hareket ettiremiyoruz, sadece aşağı ve yukarıhareket ettirebiliyoruz.

Canon 6D Mark II, Temmuz 2017’de Rebel SL2 modeliyle birlikte açıklanacak ve Ağustos ayında teslim edilmeye başlanacak. Fiyatı konusunda bir bilgi bulunmuyor ama yakın bir tarihte fiyatı da açıklanır.

 

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir