Acer Nitro 5 Oyuncu Bilgisayarı Geliyor!

Aceri’in oyuncu bilgisayarı kategoride çıkarttığı yeni uygun fiyatlı bilgisayarı olan Nitro 5’i detaylı olarak inceliyoruz.

Bu oyun bilgisayarı yüksek bütçeli bilgisayarlara fiyatıyla meydan okuyor adeta.

Ekran kartı olarak NVIDIA GeForce 1050Ti gibi üst düzey bir kart seçen Acer, 7. nesil Intel Core i5 ve i7 işlemcilerle veya  AMD FX, A10 ve A12 işlemcileriyleRadeon RX550  grafik kartını seçebilirsiniz.

Böylece biz oyunculara kendi zevkimize ve performansına göre düzenlemeler sunan Acer kullanıcıların beğenisini almayı başardı.Her iki seçenekte de 32GB’a kadar DDR4 RAM kapasitesine sahip olacaksınız. Ayrıca bilgisayarınızın performansını artırmak için SSD’ler de takabilirsiniz.

Nitro 5, 15,6 inçlik 1080p ekran ile birlikte, USB-C 3.1, USB 3.0 ve iki adet USB 2.0 bağlantı noktaları bulunduruyor.  802.11AC wifi desteği sunarken, HDMI 2.0 portu da olmazsa olmaz diyor. Tasarım açısından parlak ışıkları, keskin çizgileri ve ciddi havalandırma yuvalarına sahip üst düzey bir oyun bilgisayarı havasını yaşatıyor.

Siyah mat kasa, ışıklı ve kırmızı klavyenin çok karizmatik durduğunu söyleyebiliriz. WASD tuşlarının da daha belirgin olması tam anlamıyla oyun bilgisayarı olduğunu gösteriyor.

Nitro 5’in sadece oyun için olmayıp, Dolby Audio Premium ve Acer TrueHarmony ses teknolojilerini barındırması, rakiplerinden bir kademe daha ileri götürüyor. Fakat oyunlardaki performansını yükseltmesi de Acer CoolBoost adlı yeni bir termal çözümü sayesinde fanın rpm hızını kullanıcının ayarlamasına izin vermesinden kaynaklanıyor.

Acer’in bu canavar bilgisayarı Temmuz ayında Kuzey Amerka’da satışa çıkacak. Satışa çıktığında fiyatı ülkemizde KDV’siz 2850 TL civarı olacak. Tabi ki KDV eklendikten sonra fiyatı bir hayli artabilir.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.