Huawei Yeni MateBook E’yi Tanıttı

Günden güne yeni dizüstü bilgisayarları çıkarken Microsoft ve HP den sonra bir atağa da Huawei firması geçti. Çok iddialı bir modeli ile piyasaya çıkarken rakiplerine bende bu pazardayım dedi. Öncelikli hedefi geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından çıkarılan Surface Pro ya rakip olması beklenirken 2 si bir arada olarak Matebook E tanıttı. Kullanıcılarına hem tablet hem de dizüstü bilgisayar deneyimi sunmayı amaçlayan Huawei firması bu bilgisayarlarında İntelin 7. Nesilinden m3 ve i5 işlemcilerini kullanarak opsiyonel olarak 4 ve 8 GB ram seçeneği de sunmaktadır. Ayrıca sadece RAM seçimde müşterilerine opsiyonel sunmamakta olup SSD kapasite olarakta 128 GB, 256 GB ve 512 GB sunmaktadır.

Tasarım bakımında oldukça iddialı olmakta olup 160 derece dönebilen yeni bir kılıflı klavye ile görünürken bu tasarımı oldukça güçlü bir 4430 mAh batarya ile desteklenmiştir. Ekranı ise oldukça güze lbir görüntüye sahip olurken 2K çözünürlüğü ile birlikte oldukça kaliteli görüntüler yansıtmaktadır. 12 inç ekran ile şarjı tam dolunca 9 saat kadar götürebilmektedir.

MateBook E modelinde tablet deneyimini en iyi şekilde sunulmasını sağlamak amacıyla özel olarak bir çizim kalemi geliştirilmiş ve ismine Mate Pen verilmiştir. Özellikle not alma ve çizim gibi konularda olduk.a iddialı olmakta olup Surface Pro oldukça rakip özelliklere sahiptir. Avrupa’da en düşük modeli 999 Euro etiket fiyatı ile satışa sunulacak olurken opsiyonlara göre fiyatlar değişim göstermektedir.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.