Apple Yeni Ekran Teknolojisiyle Uzun Süreli Geliyor

Apple, OLED ve LCD’den daha parlak, daha verimli az pil tüketen tam performanslı bir ekran üretmeye çalışıyor. Tam olarak hangi serisinde kullanacağı veya ne zaman çıkacağı belli değil ama yeni bir teknolojiye imza atacağı kesin.

Apple’ın şimdiye kadar her iPhone’unda LCD ekran kullanıyordu LCD ekranı bırakıp OLED ekrana geçeceği düşünülüyordu ama yeni bir anlaşma ile farklı bir teknoloji kullanacak. LCD ekrandan daha parlak olmakla birlikte, daha iyi renk veren ve daha iyi kontrast verirken daha az enerji harcayan bir ekran türü olan OLED’in, kullanılması planlanıyor.

OLED ekranın daha ince olmasını sağlıyor. Buda demek oluyor ki daha ince bir telefon karşımıza çıkacak. Galaxy S8’de OLED ekranlarını kullanan Samsung, bu ekranlarını Apple’a da sağlamak için için anlaşma imzaladı.

Fakat Apple bu OLED ekranları kabul etmek yerine kullanıcıların daha iyi ve yeni nesil ekran kullanması için yeni bir ekran türü tasarlamaya başladı. microLED adındaki bu yeni ekran OLED ve LCD ekranlardan hem daha parlak hem de daha verimli çalışabiliyor. Pil tüketimi de oldukça değişecek gibi görünüyor.

Birden çok kaynağın aynı bilgileri vermesi bu durumun ciddiyetini arttırsa da bu kaynaklar microLED teknolojinin 2020’den önce kullanıcılara sunulamayacağını da belirtiyor. 2020 yılına kadar Apple artık yeni bir iPhone serisine geçer mi bilmiyoruz.

 

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir