Android Telefonlarda Yazı Tipi Değiştirmek

android

Android Telefonlarda Yazı Tipi Değiştirmek Google Play Store üzerindeki çeşitli uygulamalar ile kolayca mümkün olmaktadır. Akıllı telefon olarak adlandırdığımız mobil cihazlar bize birçok imkanı sunarken diğer taraftan özelleştirilebilir seçeneklerle telefonun istediğimiz alanında düzenlemeler yapmamızı sağlarlar. Günümüz mobil işletim sistemlerinde telefonu özelleştirmeye en çok izin veren sistem Android olarak gözükmektedir. Binlerce özelleştirme seçeneği ile iOS ve Windows Phone mobil sistemlerine göre daha fazla kişiselleştirme imkanı sunan Android, açık kaynaklı olmasının avantajlarını da fazlasıyla kullanmaktadır.

Android camiası özelleştirilebilir ana ekran bileşenleri, temalar gibi seçeneklerle birbirinden güzel Android görüntüleri sunarken, yazı tiplerini de özelleştirebilmektedirler. Android üzerinde farklı kategorilerde yüzlerce mükemmel yazı tipi (font) seçeneği ile Android telefonları güzelleştirmek mümkün olmaktadır.

Android telefonlarda varsayılan olarak yazı tipi boyutu değiştirilebilir şekilde özelleştirilebilir bir seçenekle sunulmaktadır. Ancak telefon üzerinde direkt olarak yazı tipini değiştirememektesiniz. Google Play Store üzerindeki çeşitli Android uygulamalar ile akıllı telefonun yazı tipini (font) kolayca değiştirmeniz mümkün olmaktadır. Aşağıda android telefonlarda yazı tipi değiştirmek için en iyi uygulamaları bulabilirsiniz.

Android Telefonlarda Yazı Tipi Değiştirmek

1. Font Installer

Font Installer uygulaması Android telefonlarda yazı tipi değiştirmek için kullanabileceğiniz en popüler uygulamadır. Root edilmiş bir Android cihaz gerektiren Font Installer uygulaması ile yüzlerce font arasından istediğinizi seçip sistem geneline yansıtabilirsiniz. Android sistem dosyalarını değiştirdiği için güncel bir yedek almanız ayrıca tavsiye edilir.

android-yazi-tipi-degistirme-02

2. Type Fresh

Type Fresh android uygulaması basit bir şekilde yazı tiplerini yedekleyip, geri yüklemenizi sağlıyor. Root erişimi gerektiren uygulama ile istediğiniz yazı tipini Android sistem geneline yansıtabiliyorsunuz. Sistemsel bir şekilde değiştirilen yazı tiplerinin etkin olması için telefonun yeniden başlatılması gerekiyor.

2. Type Fresh

3. iFont

iFont başlık olarak bir iOS uygulaması gibi gözükse de Android için binlerce güzel yazı tipi seçeneği sunan bir android uygulamasıdır. Özel fontların yüklenebildiği ve yazı tipi boyutunun değiştirilebildiği uygulama root erişimi istemektedir.

3. iFont

Kaynak: Mürekkep

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.