Instagram’da Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

instagram

Malum bildiğiniz gibi İnstagram içinde arama yaptığınız herkesi kaydediyor siz de bu durumdan sıkıldıysanız aşağıdaki yöntemleri takip ederek arama geçmişini temizleyebilirsiniz.

Instagram uygulamasını açıyoruz ve uygulamaya giriş yapıyoruz, öncelikle en son kimleri aradığımızı öğrenmek için ve bu arama geçmişinin tamamen silinip silinmediğini kontrol etmek için uygulamanın arama bölümüne dokunuyoruz ve kontrol ediyoruz.

instagram-arama-gecmisini-silme

  • Ardından profilimize giderek burada yer alan sağ üst köşedeki üç nokta işaretine dokunuyoruz ve gelen seçenekler kısmında yer alan Arama Geçmişini Sil seçeneğine dokunuyoruz.
  • Gelen uyarı mesajına Evet diyerek kolaylıkla arama geçmişinizi silebilirsiniz.
  • Tekrar arama bölümüne giderek arama geçmişinin tamamen silinip silinmediği konusunda emin olabilirsiniz.
  • Özetleyecek olursa; Profilinize gidin, sağ üst köşedeki üç nokta işaretine dokunun, Arama Geçmişini Sil seçeneğine dokunarak gelen uyarıya evet diyerek geçmişinizi silebilirsiniz.

Bu işlemler sonucunda arama geçmişiniz sizin telefonunuzdan silinecektir, mutlaka kişisel güvenliğiniz için bu tarz işlemler önem kazanan durumlardır.

Telefonunuz başka kişilerin eline geçebilir, mesela telefonunuza bakmak isteyen sevgiliniz Instagram’da fotoğraflarınıza bakmak istedi ve siz de bir çok bayan veya erkek profiline göz attıysanız ve sevgiliniz şans eseri Instagram arama geçmişine göz attıysa bu resmen yuva yıkıcı bir sebep diyebiliriz ki bu olay yüzünden bir çok kişinin ilişkisi bitiyor.

Bu yüzden Instagram arama geçmişi silme gibi bir durum varken bunu kullanabilirsiniz, ben sadece bir örnek ile durumu açıkladım bir çok buna benzer durumlar yaşanmaması adına belirttiğim gibi Instagram arama geçmişini silme özelliğini kullanın.

instagram-arama-gecmisini-silme1

instagram-arama-gecmisini-silme3

 

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.