Android Klavye Sesi ve Titreşimi Nasıl Kapatılır?

Android işletim sistemi yüklü akıllı telefon ve tablet gibi Android Cihazlarda Android Klavye Sesi ve Titreşimi Nasıl Kapatılır?

Dokunmalı ekranlar yapı itibarıyla ekran ile gerçekleşen bir temas halinde ekran üzerindeki işlevleri yerine getiriyorlar.

Dokunmalı Geri Bildirim ( Haptic Feedback) Nedir ?

Akıllı telefon ve tabletlerde cihaz ekranına dokunulduğunda bir işlem gerçekleşirse ekran üzerinde kullanıcıya titreşim ile bir bildirim gönderiyor. Buna Dokunmalı Geri Bildirim ( Haptic Feedback) deniyor.

Dokunmalı bildirimler ayrıca klavye üzerinde de kullanıcıya titreşim gönderiyor. Bu titreşimli bildirimler bazen rahatsızlık verebiliyor. Eğer isterseniz bu  Dokunmalı geri bildirimleri klavye ekran üzerinde kapatabilirsiniz.

Android Klavye Sesi ve Titreşimi Nasıl Kapatılır?

Android Cihazlar, özellik olarak son derece kapasiteli bir donanım sunar. Aynı zamanda, Android cihazların kendisinde yüklü olan bazı özellikleri kullanmayabilirsiniz.

Mesaj yazarken telefonda Titreşim sesinin olması, bazılarını kızdırmakta. Yada tuşlara dokunduğun zaman gelen Titreşim sesi, bazıları tarafından sevilmeyebilir. Bu nedenle, kapatmak gerekir. Peki Android Cihazlarda Klavye Sesi ve Titreşimi Nasıl Kapatılır?

Android klavye sesi kapatmak

Android klavye sesi kapatmak

SAMSUNG TELEFONDA KLAVYE SESİ KAPATMAK :

Ayarlar -> Ses -> Dokunmalı Geri Bildirim kısmında ki tiki kaldırabilirsiniz.
HTC MODELLERDE KLAVYE SESİ KAPATMAK:

Ayarlar > Dil ve klavye öğesi > HTC Sense Input butonuna basın > Sesli geri bildirim öğesini seçiniz ve Klavye seslerini kapatmak için ” Hiçbiri ” seçeneğini seçiniz.
LG MODELLERDE KLAVYE SESİ KAPATMA:

Ayarlar > Genel > Dil ve Giriş > LG KLAVYE > LG Klavyenin yanında yer alan çark şeklinde ayarlar butonuna basınız > Ek ayarlar kısmından ” Tuşa Basıldığında ses çıkar ” aktif olan tikini kaldırmanız sorununuzu çözecektir.

Android Klavye titreşimi kapatmak

Android Klavye titreşimi kapatmak

LG MODELLERİ İÇİN:

Ayarlar > Genel > Dil ve Giriş > LG KLAVYE > LG Klavyenin yanında yer alan çark şeklinde ayarlar butonuna basınız > Ek ayarlar kısmından ” Tuşa basıldığında ses çıkar ” aktif olan tikini kaldırınız.
SAMSUNG MODELLERİ İÇİN:

Ayarlar>Dil ve Giriş> Klavyeler ve Giriş Yöntemleri menüsüne giriniz. Burada yer alan klavyenizde sağda çark şeklinde ayar butonu yer alıyor. Buna tıklayın ve açılan menüde ” Tuşa Basıldığında Titret ” seçeneğinin tikini kaldırın.
ASUS ZENFONE MODELLERİ:

Ayarlar > Ses ve Bildirim > Diğer Sesler > Dokunulduğunda cihazı titret tikini kaldırın.
HTC MODELLERİ:

Ayarlar > Dil ve klavye öğesi > HTC Sense Input butonuna basın > Titreşimli geri bildirim seçeneğini aktif olan tikini kaldırın.

Androide Emoji Klavye Ekleme

Android için En İyi 5 Klavye Uygulaması

Klavye Üzerindeki Tuşlar Ve Görevleri Nelerdir?

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.