iPhone Titreşim Ayarları

iPhone telefonunuzu kullanırken titreşim özelliğinden faydalanabilirsiniz.iPhone Titreşim Ayarları konumuzda bunu detaylı olarak anlatacağız.

Bulunduğunuz ortamlarda bazen kişilerin cep telefonunuzun sesini duymamasını isteyebilirsiniz. Bu noktada titreşim uyarısı yaratabilme özelliğinden faydalanabilirsiniz.

İsteğinize göre sizi biri aradığında titreşimli olarak telefonunuzun çalmasını ya da sadece titreşim sesinin çıkmasını sağlayabilirsiniz. Kimi ortamlarda telefonunuzun sesini kısmak ya da kişilerin telefonunuzun sesini duymamasını isteyebilirsiniz.

Örneğin toplantıya katıldığınızda veya toplu ulaşım araçlarında bulunduğunuzda telefonunuzun zil sesini devre dışı bırakmak ya da sadece titreşimi aktif hale getirmek istediğinizde, basit yöntem olmasına rağmen kimi zaman kafa karıştıran bu özelliği rahat kontrol edebilmenizi sağlayacak ayarlarda yapılacak değişiklikler hakkında gerekli detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

iPhone model telefonlarda zil seslerini devre dışı bırakmak için aşağıdaki resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

iPhone Titreşim Ayarları

Arandığınızda ve mesaj, sesli mesaj, e-posta, Tweet, Facebook gönderisi, anımsatıcı veya başka bir etkinlik aldığınızda iPhone’un çalacağı sesleri değiştirebilir veya kapatabilirsiniz.

iPhone cihazlarında çaldığında titret modunu aktif hale getirebilmek için “Ayarlar” menüsüne gidin. Hemen sonra gelen kısımdan “Sesler” e dokunun.

iPhone’ da Titreşim Ayarları Nasıl Yapılır

Buradan “Zil Tonu” na dokunarak zil sesleri menüsünün içerisine girelim.

iPhone’ da Titreşim Ayarları Nasıl Yapılır

Gelen kısımda “Titreşim” e dokunarak titreşim menüsünden “Hızlı, Kalp Atışı, S.O.S, Senfoni, Seri, Stakato, Uyarı” gibi türlerden istediğinizi belirleyerek aktifleştirir veya en altta yer alan “Yok” seçeneği ile titreşim özelliğini iptal edebilirsiniz.

iPhone’ da Titreşim Ayarları Nasıl Yapılır

iPhone’ da Yeni Titreşim Yaratma

Peki standart olarak sunulan titreşimlerden farklı olarak yeni titreşimler oluşturabileceğinizi ve oluşturduğunuz bu titreşimleri bir veya birden fazla kişiye tanımlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Yeni titreşim oluşturabilmek için “Titreşim” penceresinden “Yeni Titreşim Yarat” ı seçin.

iPhone Yeni Titreşim Yarat

Burada ekrana istenilen süre bas-çek yapılarak 10 saniyeye kadar istenilen model bir titreşim sesi oluşturabilirsiniz. Tabiki 10 saniye süresini doldurmanız zorunlu değil daha kısa da tutabilirsiniz. Daha sonra karşımıza gelen pencerede yarattığınız bu titreşim sesine bir isim vererek kayıt ediyoruz.

Android Klavye’de ve Sistemdeki Titreşim Nasıl Kapatılır?

Ve sonunda istenilen model kayıtlı bir titreşim sesi oluşturmuş bulunuyoruz.Not: iPhone cihazınızda bu özelliği kullanabilmeniz için iOS 5 ve üzeri bir versiyona ihtiyacınız bulunmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.