Tüm Zamanların En Kötü Tasarıma Sahip 10 Telefonu

Tüm Zamanların En Kötü Tasarıma Sahip 10 Telefonu başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Biraz geçmişe gidelim. Motorola’da mühendis olarak çalışan Martin Cooper ilk cep telefonunu icat ettiğinde takvimler 1973’ü gösteriyordu. Bu telefon 1 kilogramdan fazla ağırlığa sahipti ve 20 dakika boyunca görüşme yapılabiliyordu. Teknoloji gelişti, donanımlar aldı başını gitti, konuşma süreleri epey uzadı ve cep telefonu tasarımları daha modern bir hale geldi. Peki ya en çirkin telefonlar? İşte karşınızda Tüm Zamanların En Kötü Tasarıma Sahip 10 Telefonu

Tüm Zamanların En Kötü Tasarıma Sahip 10 Telefonu

10- Samsung NPH-N270 Matrix

Samsung NPH-N270 Matrix

İlk Matrix filmi yayınlandığında dünyada büyük sükse yapmıştı ve popularitesi giderek artıyordu. Kendine bundan pay çıkarmak isteyen Samsung, 500 dolar değerindeki NPH-N270 Matrix modelini piyasaya sürdü ama beklediğini bulamadı. Podyumda ahenkli bir şekilde yürümeyi beklerken ayağı kaydı düştü. Çok çılgınca bir girişimdi.

9- Virgin Mobile Lobster 700TV

Virgin Mobile Lobster 700TV

Aman Tanrım! Telefonun omzunda bir şey var. Kocaman bir yumru çıkıyor, acil ameliyata alınması lazım. Fiyat olarak pek pahalı olmamasına rağmen 700TV modeli pek tutmadı. Sizce neden olabilir?

8- Siemens Xelibri 6

Siemens Xelibri 6

Bakın bu söyleyeceklerim 2003 yılında geçiyor. O zamanlar makyaj furyası almış başını yürümüş, Siemens’de durur mu çıkarmış Xelibri 6 modelini. Tamamen kadınlara yönelik bir telefon üreteyim derken güzelim teknoloji mahvolmuş. Sahi kim yapmıştı şu benzetmeyi: ‘Ayna kaplı istiridye kabuğu gibi…’

7- Vertu Signature Cobra

Vertu Signature Cobra

Altın kaplamalı telefon. Fiyatı 310.000 dolardı. 2006 yılında süslemeli telefonlar meşhur olmalı ki üzerinde kobra desenli bir telefon üretilmiş. Alıcı var mıdır?

6- Motorola V100

Motorola V100

Motorola’nın V100 modeli 2000 yılında piyasaya çıktığı T9 ile yazmaya bayılan gençlerin çılgınlar gibi SMS atması için üretilmiş. Fakat bu tasarım nedir? Daha ucuz olması için mavi plastikten yapılmış yarı saydam bir malzeme. Zamane gençlerini mutlu etsede gerçekten sınıfta kaldı.

5- Kyocera Blade

Kyocera Blade

Yıl 2003. Bazen çok çalışmak fayda etmiyor. Kendi stilimi yaratayım derken tasarım faciası yaratmak bu olsa gerek.

4- Samsung Upstage

Samsung Upstage

Android hayatımıza girdi, Galaxy serisi tuttu, Samsung aldı başını gitti. Geçmiş hiçbir zaman unutulmuyor Samsung, Upstage’de unutulmadı. Hadi biz ilginç bir şey yapalım deyip telefonun arkası ve önüne iki farklı ekran yapmıştın. İstemeyeceğimiz kadar da düğme vardı. Gerçekten inanılmaz.

3- Nokia 7600

Nokia 7600

Nokia gerçekten bir döneme damga vurdu. Özellikle 2000-2007 arası cep telefonlarının kralıydı. Sürekli farklı bir model ve yenilikle karşılaşıyordu. Sanırım üzerimizde bir şey denemek istediklerinden 2003 yılında 7600 modelini çıkardılar. Kağıt üzerinde güzel görünüyor olabilir ama bu tasarım nedir yahu? Gerçek hayatta kullanımı neredeyse imkansız.

2- Motorola StarTAC Rainbow

Motorola StarTAC Rainbow

1996 yılına göre cesurca bir çaba ama bu listede olman gerekiyordu StarTAC Rainbow. Renkler birbiriyle uymuyor, olmamış.

1- Xcute DV1

Xcute DV1

Kamera güzel, fikir güzel ama bu tasarım telefonun üzerinde bazuka varmış gibi durmuyor mu? Gerçekten kötü görünüyor.

Tüm Zamanların En Kötü Tasarıma Sahip 10 Telefonu başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir