Uygun Fiyatlı En İdeal Oyuncu Mouseları

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Bütçe dostu, fiyat performansıyla öne çıkan bir oyuncu mouse’u arıyorsanız Uygun Fiyatlı En İdeal Oyuncu Mouseları yazımız tam size göre.

Oyuncular bilirler ki, özellikle rekabetçi oyunlarda başarılı olmak için iyi ekipmanlara sahip olmak gerekir. Oyuncular için özel olarak tasarlanmış mouse, klavye ve kulaklık modelleri hem daha rahat bir oyun deneyimi sunmak, hem de ekstra özelliklere size avantaj kazandırmak konusunda çok önemli bir yere sahip.

Oyun konsolları ile beraber oyun deneyimi artık değişmeye başladı. Özellikle yeni nesil konsolların piyasaya sürülmesiyle beraber artık oyunlarda daha çok oyunu hissetmeye yarayan ve çok daha ergonomik kontrol cihazları kullanılmaya başlandı. Gamepad olarak bilinen oyun kolları teknolojisinin sürekli olarak gelişmeye devam etmesi ve bu alana doğru bir yönelim olmasına karşın bilgisayar kullanıcıları için hala eski tip klavye Mouse kontrol kombinasyonlarının kullanıldığını da söylemek gerekiyor.

Hatta birçok oyun tutkunu için artık eskimeye başlasa da hala klavye fare kombinasyonu favori oyun kontrolleri olarak biliniyor. Bu kullanım tarzını tercih eden hatırı sayılır bir kitle olması ise teknoloji firmalarının bu alanda yeni yatırımlar yapmalarına da olanak sağlıyor.

Bu şekilde hem oyun deneyimi konusunda üst düzey fırsatlar sunan hem de oyun performansını arttıran birçok oyuncu serisi klavye ve Mouse ile karşılaşabiliyoruz. Özellikle tepkime konusunda çok hızlı tepkiler vermek için tasarlanmış olan oyuncu farelerinin bu alanda en çok satışı yapılan seriler olduğunu da söylemek gerek. Peki, en iyi fiyata en iyi oyuncu Mouse serileri hangileri daha detaylı bakalım.

Uygun Fiyatlı En İdeal Oyuncu Mouseları

A4Tech A60

Bu alanda en köklü firmalardan biri olan A4Tech, üretimi oyuncu serisi farelerin en iyi yanlarından biri hemen hemen her oyun türüne özel yazılım desteği bulunduruyor olması. Bu sayede farklı oyunlarda farklı hassaslık ayarlarını kullanabiliyor ve tepkime süresini de en aza indirebiliyorsunuz.

Uygun Fiyatlı En İdeal Oyuncu Mouseları - A4Tech A60

Buna karşılık Mouse serisinin en kötü özelliği ise aslında malzeme kalitesi. Bu alanda diğer oyuncu seri Mouse markalarına göre biraz kalite düşüklüğü yaşasa da fiyatı bu durumu dengeliyor. Tarama hızı konusunda ise en düşük 100 dpI en yüksek 4000 dpI desteği sunan serisinin üzerinde ise ekstra kontrol tuşlarının yer alması büyük bir artı olarak gösterilebilir.İdeal Oyuncu Mouseları ndan A4Tech A60 Farenin fiyatı ise 90 TL.

Logitech G300S

Logitech oyun kontrol cihazlarının Mouse alanında fiyat performans odaklı en başarılı cihazları Logitech G300S serisi olarak değerlendirilebilir.

Uygun Fiyatlı En İdeal Oyuncu Mouseları -Logitech G300S

Üzerinde tam olarak 9 farklı programlanabilir tuş takımı bulunduran farenin bu yönü ile oyunlarda tam kontrol sağladığını da söylemek gerek. Minimum 250 dpı değerine karşılık maksimum olarak 2500 dpı değeri sunan serinin fiyat performans serilerinde en başarılı olan oyuncu Mouse serisi olduğunu da belirtelim. Ürünün fiyatı ise 100-110 TL.

Logitech G302

Logitech serisinin bir diğer oyuncu Mouse serilerinden biri olan Logitech G302 6 adet programlanabilir tuş teknolojisini barındırıyor. Dpı hızı olarak ise oldukça geniş bir aralık sunan Logitech 240 dpı ve 4000 dpı arasında bir değer sunmakta. Farenin fiyatı ise 140 ile 160 TL arasında değişmekte.

Uygun Fiyatlı En İdeal Oyuncu Mouseları -Logitech G302

 

Tıklama ömrü konusunda da diğer serilere göre oldukça yüksek bir seçenek sunan serinin 20 milyon üzerinde bir tıklama ömrü sunmasıyla bu alanda en başarılı serilerden biri olduğunu da söylemek gerek.

Logitech G402

Yine Logitech markasının oyuncu serisinden olan oyuncu Mouse serisi diğer modellere göre biraz daha yüksek bir teknoloji barındırmakta.

Üzerinde 8 adet programlanabilir tuş takımı bulunan Logitech G402 serisinin buna ek olarak oldukça yüksek bir tepkime süresi olduğunu da belirtelim. Farelerin Dpı değeri ise 250 dpı ile 4000 dpı arasında tutulmakta. Fiyatı konusunda ise listenin en pahalı ürünlerinden biri olan seri 180 TL ile 200 TL arasında değişen bir fiyata sahip.

Uygun Fiyatlı En İdeal Oyuncu Mouseları -Logitech G402

Kolay Kullanım için Mouse Kısayol Tuşları

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.