Evolve Hesaplama AracıPokemon GO‘da bildiğiniz gibi her Pokemon’un sabit evolve çarpanı bulunuyor. Bu neredeyse her Pokemon’da farklı ve bazılarında düşükken bazıların oldukça yüksek olabiliyor. Sonuç olaraksa bazı Pokemon’lar evrimleştirildiklerinde diğerlerinden daha güçlü hale geliyorlar. Şimdi evolve hesaplama aracı hakkında daha fazlasını öğrenelim.Bu aracı kullanarak Pokemon’un kaç CP’ye evrimleşeceğini öğrenebilirsiniz.

Evolve Hesaplama Aracı

Bu aracı kullanmak için tek yapmanız gereken http://www.evolutioncalculator.com/ adresine gitmek ve karşınıza çıkan hesaplayıcıyı kullanmak olacak. Bu ekranda önce Pokemon başlığının altından evrimleştirmek istediğiniz Pokemon’u seçin. Ardından Current CP yazan yere şu an ki CP’sini girin ve son olarak Estimate CP butonuna basarak ulaşacağı yaklaşık CP’yi öğrenin.


Evolve Hesaplama Aracı1


Hesaplayıcı bir Reddit topluluğu tarafından yönetiliyor ve insanların sağladığı veriler ışığında şekilleniyor. Bu nedenle her bir Pokemon’un mutlak evolve çarpanını bulmak kolay bir iş değil. Ancak şu ana kadar sağlanan verilerde standart sapmanın çok yüksek olmadığı görülüyor.

Evolve Hesaplama Aracı2

Bu tabloda yer alan “Avg Multiplier” değeri işte o Pokemon’un evolve çarpanı anlamına geliyor. Yani, diyelim ki Bulbasaur eğer 100 CP değerindeyken evrimleştirilirse 222 CP değerine ulaşması beklenilebilir.Tablonun geri kalanı için,

https://docs.google.com/spreadsheets/d/13PQVkGncIi7qtmZdnQhLsfv88zR4CIc65M60Cyowacc/htmlview?sle=true#gid=134545558 adresine gidin.

Eğer siz de elinizdeki verilerle bu tabloya katkıda bulunmak istiyorsanız,

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSctZ7h5aTuyJsSc5M56OZuRmHGnXJy6QvbuBm5xPVegMB9Bhw/viewform#responses adresinde yer alan formu doldurabilirsiniz.

1000 CP’ye Ulaşan Pokemon’lar

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir