PayPala Alternatif Ödeme Sistemleri

6 Haziran itibarıyla Türkiye’deki faaliyetlerini durduran PayPal, yeri doldurulması zor ancak imkansız olmayan bir ödeme sistemi. Ülkemizde birçok insanın bugüne kadar para göndermek ve ödeme almak, internette güvenli bir şekilde alışveriş yapmak için kullandığı PayPal yerine hangi PayPal alternatifi ödeme sistemlerini kullanabiliriz? İşte PayPala Alternatif Ödeme Sistemleri

PayPala Alternatif Ödeme Sistemleri

Yeni bir ödeme sistemi arayışında olan kullanıcılar Payoneer, Skrill, WebMoney, Payza ve BKM Express gibi PayPal’e alternatif olacak servisleri deneyebilir. Dilerseniz bahsettiğimiz bu ödeme sistemlerine biraz daha yakından bakalım.

Payoneer

Teknik olarak size ABD’de bir hesap açan ve ardından kullanmanız için adresinizde debit kart gönderen Payoneer, PayPal sonrası en çok kullanılan ödeme servislerinden biri.

16-08/20/paypal-alternatif-2.png

Yine de dilerseniz kart talep etmeyebilir ve banka hesabınızı kullanarak da ödeme alma gibi işlemler için Payoneer servisini kullanabilirsiniz. Ayrıca Payoneer hesabı veya debit kartı ile internet üzerinden alışveriş yapabilmek de mümkün.

Payoneer servisine buradan ulaşabilirsiniz

WebMoney

‘Evrensel ödeme sistemi” mottosuyla uzun yıllardır hizmet veren bir sistem olan WebMoney; para gönderme ve alma, alışveriş yapma ve yatırım seçeneklerini bünyesinde barındırıyor.

16-08/20/paypal-alternatif-3.jpg

Son kullanıcılar için olan hizmetlerini yanı sıra kurumsal taraf için de servisin birçok hizmeti bulunuyor.

WebMoney servisine buradan ulaşabilirsiniz

Payza

PayPal‘in gidişi sonrası ülkemizde birçok kullanıcının tercih ettiği bir başka ödeme sistemi olan Payza, global geçerliliği olması adında önemli alternatiflerden biri.

16-08/20/paypal-alternatif-4.png

Ancak sistemi Türkiye’de kullanan ve banka hesabına para çekmek isteyen kullanıcılar için biraz yüksek komisyon ücretleri bekliyor. O nedenle servisin internet alışverişlerinde kullanmak için uygun, ancak para almak için biraz tuzlu bir seçenek olduğunu belirtelim.

Payza servisine buradan ulaşabilirsiniz

Skrill

Aslında PayPal gibi Türkiye’den çekilme kararı alan Skrill, buna rağmen sadece yurtdışında yer alan insanlarla para alışverişi yapan kullanıcılar için hâlâ kullanılabilir bir seçenek.

16-08/20/paypal-alternatif-5.jpg

Yani eğer Türkiye’de yer alan kullanıcılar ile para alışverişi yapmıyor ve direkt olarak yurtdışında yer alan insanlarla iş yapıyorsanız Skrill gönül rahatlığı ile kullanılabilecek bir alternatif.

BKM Express

Teknik olarak BKM Express direkt olarak bir PayPal alternatifi değil. Ancak bugüne kadar PayPal‘i sadece internet üzerinden alışveriş yapmak için kullanıyorsanız, bundan böyle BKM Express kullanabilirsiniz.

16-08/20/paypal-alternatif-6.jpeg

Kredi kartlarınızı kendi sistemine kaydeden, hızlı ve güvenli alışveriş imkânı tanıyan BKM Express, kendine has ülke içi kampanyalarıyla da öne çıkıyor.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir