General Mobile Sık Karşılan 5 Problem ve Çözümü

General Mobile kullanıcıları ülkemizde oldukça fazla ve bu modellere bakacak olursak en çok kullanılanlar için General Mobile 4G , General Mobile Discovery , General Mobile Air gibi telefonları sayabiliriz. Bu telefonlarla ilgili kullanıcılar genel problemlerle karşılaşıyorlar ve bizde General Mobile Sık Karşılan 5 Problem ve Çözümü  hakkında ipuçları vereceğiz.

Bu yazımızın asıl amacı bu marka telefonlardaki hataları kullanıcıların görüp bilmesi ve ona göre telefonları alıp almamaya karar vermesi. Verdiğimiz çözümler ile bu hatalardan tamamen kurtulmasanız da büyük oranda çözebilirsiniz. Şimdi General Mobile için en çok karşılaşılan problemlere bir göz atalım.

General Mobile Sık Karşılan 5 Problem ve Çözümü

General Mobile Isınma Sorunu

General Mobile telefonların neredeyse her modelinde karşılaşılan sorunlardan bir tanesi telefonun çok çabuk ısınması. Telefonda genelde işlem yaparken yada durduğu halde ısınmaların olduğu gözlemleniyor ancak bu sorunun en çok internet kullanımında gerçekleştiğini görüyoruz. Öncelikle kimi kullanıcıların yaptığı hatalardan bahsetmek isteriz. Telefon şarjda iken telefonda oyun oynamak ve telefonda internete girmek telefonu aşırı derecede ısınmaya sebep olur. Bunu sık sık yapmaya başlarsanız telefonda artık bu sorun kalıcı olamaya başlar. Şimdi ufak ufak ipuçlarına ve ısınma sorunu çözümü nasıl olur bundan bahsedelim.

  • Yukarıda da belirttiğim gibi telefon şarjda iken pek bir işlem yapmayın. Özellikle internet kullanımı ve oyun oynama işlemini aynı anda kesinlikle yapmamanızı tavsiye ediyoruz.
  • Telefonda herhangi bir işlem yapılmadığını düşünseniz bile çoğu uygulama arka planda işlem yapmaktadır. Bundan dolayı telefonunuzda ısınmalar gözlemlenir. Sosyal paylaşım uygulamaları ; Facebook , Snapchat , Twitter gibi uygulamaların arka planda çalışmasını ayarlar ve hücresel veriden engelleyebilirsiniz.
  • Oynadığınız oyunlarda eğer ısınma var ise grafik ayarlarının olup olmadığını ve arka planda farklı bir uygulamanın çalışıp çalışmadığını kontrol etmekte fayda var. Oyunu biraz daha düşük özelliklerde oynayabilirsiniz.

General Mobile Şarj ve Batarya Sorunu

Telefonlarda oluşan problemlerin bir çoğu sizlerin yüklediği uygulamalardan ve kullanım hatalarından kaynaklanmaktadır. Tabi ki de bu bizzat telefondan kaynaklanan sorunlarda oluşabilir ancak telefonunuzun aynı kalıp uygulamaların sürekli güncellenip yeni gereksinimler istediğini unutmayalım. Yüklenen uygulamalar yalnızca bataryada değil bir çok konuda sorun yaratmaktadır. Bunlardan bir tanesi de yukarıdaki sorun yani ısınma sorunudur. Peki bu sorun ile karşılaştığımızda neler yapabiliriz şimdi bunlara bir göz atalım.

  • Batarya sorunu belirttiğim gibi uygulamalarla alakalı olduğundan dolayı gereksiz uygulamayı kesinlikle silmenizi öneriyoruz.
  • Sosyal paylaşım platformlarının hücresel verilerini kapatabilirsiniz.
  • Telefonu güç tasarrufu modunda kullanabilirsiniz.
  • Telefon şarj olurken farklı uygulamalarda işlem yapmak düzgün şarj olmasını engeller ve buda bataryanızın çok çabuk bir şekilde bitmesine sebebiyet verir. Bundan dolayı şarj olurken telefonu pek kullanmamaya özen gösterelim.

General Mobile Wifi ve İnternet Sorunu

Telefonunuzu kullanırken internet kullanımında yavaşlıklar seziyorsanız yada wifiye hiç bağlanmıyorsa telefonunuzun güç tasarrufu modunda olup olmadığını kontrol edin. Eğer hala sorun devam ediyorsanız çalışan uygulamaların engelleyip engellemediğinden şüphe edip gereksiz uygulamaları kapatabilirsiniz. Eğer bunların hiç birisinden kaynaklanmıyorsa wifi fixer  uygulaması ile internet bağlantınızı düzeltebilirsiniz. Uygulama telefonunuzun doğru şekilde veri almasını ve IP düzenlemesini yapmasını sağlar.

General Mobile Kırmızı Çerçeve Sorunu

Telefonunuzda eğer durduk yere kırmızı çerçeve çıkıp duruyorsa bunun sebebi geliştirici seçeneklerindeki yaptığınız bir ayardan dolayı kaynaklandığını belirtmek isteriz. Bunu düzeltmek için Ayarlar kısmından geliştiriciyi kapattıktan sonra sorun tamamı ile çözülecektir.

General Mobile Sık Karşılan 5 Problem ve Çözümü konumuza devam ediyoruz.

General Mobile Dokunmatik Ekran Sorunu

General Mobile’da en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de dokunmatik sorunu. Hemen yazının başında belirteyim dokunmatik sorunun herhangi bir çözümü maalesef bulunmuyor. Bu sorun bir süre sonra kronik bir sorun haline geliyor ve çözülemiyor. Biraz telefon alt kalite olduğundan dolayı bu tarz sorunlarla kaşılaşacağınızdan şuan için neredeyse emin olabilirsiniz.

General Mobile Sık Karşılan 5 Problem ve Çözümü nü anlattık. Sizinde karşılaştığınız farklı problemleri yazarsanız memnun oluruz.

General Mobile Discovery Virüs Temizleme

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir