Wireless Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Wireless Şifresi Nasıl Değiştirilir

Eğer internet girmek istiyorsanız bu işlemi iki farklı yöntem ile yapabilirsiniz.Kablolu olarak masaüstü yada laptop bilgisayarlarınızın RJ45 girişi dediğimiz noktalardan bağlantı yaparak girebilirsiniz.Eğer Kablosuz bir sistem kullanıyorsanız Wireless dediğimiz sistemler ile girebilirsiniz.

Kullandığımız internet ağının başkaları tarafından kullanılmasını istemiyorsanız Modeminize şifre koymak zorundasınız.Yani modeminizin kullanıcı arayüzüne giriş yaparak Wireless şifrenizi değiştirmelisiniz.Bu sayede sadece şifreyi verdiğiniz kişiler sizin internet bağlantınızı kullanabilir.

Genel olarak modem arayüzleri birbirlerine benzer yani ayarlarını değiştirmek gayet basit bir işlemdir.Bu işlem için ise modem markanız hangisi ise arayüz şifreside kullanım klavuzunda yazar.Daha sonra ise modem arayüzüne bağlanmak için İP adresi ile giriş yapınız… Yani kullandığınız modem için arayüz giriş ip klavuzda yazacaktır.Genel olarak bu İP adresi 192.168.1.1-192.168.2.1 şeklindedir.

modem-arayuz-sifresi-495x400

Örnek olarak Zyxel P-660HW T1 modem için Wifi şifresi değiştirme işlemine aşağıdaki gibi giriş yaparsanız Wifi şifrenizi değiştirebilirsiniz.Giriş şifrenizi değiştirmek için ilk olarak http://192.168.1.1 ip adresinizi yazını daha sonra modem üzerinde verilen kullanıcı adı ve şifrenizi gelen arayüze yazınız.Bu şifre genel olarak Modemin ilk giriş şifresi 1234(Modenizi ttnet kampanyasından aldıysanız şifre kısmına küçük harflerle ttnet yazın.)..

zyxelwr

Sağ bölümden  Kablosuz Yerel Ağ ve daha sonra ise Ön Paylaşım anahtarı olarak karşınıza gelen bölüme şifre yazabilirsiniz.Bu arayüz biraz daha farklı olabilir yada modele göre farklılık gösterebilir.Genel olarak ise Ağ yada Kablosuz Ağ ayarları gibi bölümlerde bulabilirsiniz.Uygula dedikten sonra ise şifre değiştirme işlemi başarıyla değiştirilecektir.Yani cihazlarınızın bağlanabilmesi için verdiğiniz şifre ile giriş yapması gerekmektedir.

Kaynak: En Kısa

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.