Tüm Sosyal Medya Hesaplarınızın Yedeklerini Nasıl Alırsınız?

Sosyal Medya Hesaplarınızın Yedeklerini Nasıl Alırsınız

Sosyal medyada sahip olduğumuz hesapları genellikle uzun yıllardır kullandığımız için bu hesaplardan paylaştığımız şeylerin artık binlerce, hatta on binlerce farklı öğeden oluştuğunu söyleyebilirim. Dolayısıyla bunların hepsini bir şekilde bilgisayarlarımıza indirmek ve yedeklemek, özellikle de herhangi bir sebepten dolayı kaybolmalarını engellemek için çok önemli. Tabii ki hesaplarını kapatmak isteyen kullanıcılar da kapatmadan önce sosyal medya aktivitelerini bir kenara yedeklemek isteyebilirler.

Sizler için en sık kullanılan sosyal medya servislerinin yedekleme imkanlarından biraz bahsederek işinizi daha kolay hale getirmeye çalışacağız. Dilerseniz ilk servisimizle başlayalım ve böylece değerli bilgilerinizin kaybolmalarını engelleyelim.

Bu yazıdaki konu başlıklarımız;

1 – Twitter Hesabının Yedeğini Alma
2 – Facebook Hesabının Yedeğini Alma
3 – Instagram Hesabının Yedeğini Alma
4 – LinkedIn Hesabının Yedeğini Alma
5 – Google Hesabının Yedeğini Alma

Twitter Hesabının Yedeğini Alma

Twitter’ın kendi yedek alma sistemi olduğu için işimiz çok da zor değil. İlk olarak Twitter’a giriş yapıyor ve sağ üstte yer alan kendi resmimize tıkladıktan sonra “Ayarlar” butonuna basarak devam ediyoruz.

sosyal-medya-hesaplarinizin-yedeklerini-nasil-alirsiniz-1

Ayarlar bölümüne geldiğimizde hali hazırda “Hesap” adlı kısımda olacağız. Ancak burada değilseniz de sol taraftan tıklayarak açmanız gerekiyor.

sosyal-medya-hesaplarinizin-yedeklerini-nasil-alirsiniz-2

Hesap bölümünün en altına doğru “Arşivini iste” butonunu göreceksiniz. Bu butona basarak devam ediyoruz.

sosyal-medya-hesaplarinizin-yedeklerini-nasil-alirsiniz-3

Butona bastığınızda en kısa sürede arşivinize dair bilgilendirme e-postasının geleceğini belirten bir mesaj karşınıza çıkacaktır. Tüm hesabın yedeğini almak biraz uzun sürebildiği için bu aşamada tek yapmanız gereken Twitter’dan gelecek indirme e-postasını beklemek.

Kaynak: ShiftDelete – Yiğit Ekim Demir

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.