En iyi Kameraya Sahip 6 Akıllı Telefon

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Akıllı telefon alım tercihlerini belirleyen en önemli etkenlerden biri kameradır. 2016 yılının En iyi Kameraya Sahip 6 Akıllı Telefon listemizde kamera performansı açısından üst düzeyde bulunan telefonları listeledik.

Akıllı telefonlar her geçen gün tüm özellikleriyle gelişim gösteriyor. Bir yandan işlem ve grafik gücü artan akıllı telefonların gelişmiş kamera özellikleriyle fotoğraf ve video çekmek için çoğu zaman tek başlarına yeterli oluyor.

Artık öylesine güzel fotoğraf ve video çeken akıllı telefonlar var ki, dijital kompakt fotoğraf makinelerine hiç ihtiyaç duymuyoruz.Peki, en iyi kameraya sahip akıllı telefonlar neler?

Birçok akıllı telefonun pazara giriş yapmasıyla beraber bu alanda markalar arasındaki rekabette artış göstermeye başladı. Gerek işletim sistemlerinde gerek kasa tasarımlarında gerek kullanılan donanım araçlarında kısacası hemen hemen her kategoride zirveyi elde etmek isteyen birçok teknoloji markasının yeni teknoloji adımları atmaya başladığını biliyoruz.

Akıllı telefon özellikleri arasında en büyük rekabetin yaşandığı alanlardan birisi de akıllı telefonların kamera özellikleri. Artık akıllı telefonların satın alınırken en çok önem verilen kriterlerden biri olması akıllı telefon kameralarının da markaların önem verdiği konulardan biri olmasına neden oldu. Peki, bu sene yeni seri akıllı telefonlarında en iyi kameralara yer veren markalar ve telefonları hangileri?

En iyi Kameraya Sahip 6 Akıllı Telefon

iPhone 7 Plus

Bu sene çıkışını yapan Apple’ın yeni seri akıllı telefonu iPhone 7 Plus çift kamera ile geliyor. 12 megapiksel geniş açılı lenslere sahip olan kameralar telefoto lenslere ve 2 kat daha fazla optik yakınlaştırmaya sahip.

Akıllı Telefonda Çift Kamera Nedir, Ne İşe Yarar ?

Görüntü Yakalama Hızı: Kamera hızı için yapılan araştırmada ise 1.33 sec değeri ile telefonun en iyi değerlerden birine sahip olduğunu söylemek gerek.

2016 Yılının En Başarılı Kameralara Sahip Telefonları

Google Pixel

Google’ın Apple’ı rahatlıkla geri bırakacağı düşünülen yeni telefonu Pixel kamera konusunda da en başarılı serilerden biri olacak gibi. 12.3 megapiksel f/2.0 diyagrama sahip olan kameranın 4K çekim ile 30 fps 1080p desteği ile beraber ise 120 fps çekimi yapabildiğini belirtelim.

Görüntü Yakalama Hızı: Hız için yapılan değerlendirme için ise telefonun 1.1 sec değeri ile ilk sırada olduğunu belirtelim.

2016 Yılının En Başarılı Kameralara Sahip Telefonları

Samsung Galaxy S7 Edge

Note 7 skandalından sonra tekrar S7 Edge serisine önem vermeye başlayan Samsung’un bu serisi de kamera konusunda birçok ayrıcalık sunuyor. Zira telefonda sıfır ışıklı ortamda bile net çekim yapabilen çift piksel sensörlü 12 megapiksel kamera bulunuyor. Bunun dışında hareketli çekim ve seri çekim gibi birçok ekstra modu bulunuyor.

Görüntü Yakalama Hızı: Son araştırmada yer alan hızı ise 1,5 sec olarak ölçülmüş durumda.

2016 Yılının En Başarılı Kameralara Sahip Telefonları

LG V20

LG akıllı telefon serilerini yeni amiral gemisi üyelerinden biri olan LG V20 serisi G serisinden sonra markanın en başarılı telefonu olmayı da başardı. Gerek kasa gerek tasarım gerekse de teknik özellikler konusunda bir hayli başarılı olan LG V20 serisi kamera konusunda da kullanıcılara ekstra çözümler sunuyor.

Telefonda 16 megapiksel optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip bir kamera, bunun yanında 8 megapiksel 135 derecelik geniş açılı çekim yapan bir diğer kamera ile çift kamera teknolojisi bulunuyor.

Görüntü Yakalama Hızı: LG V20 kamera hızı için açıklanan rakam ise 1.5 sec.

2016 Yılının En Başarılı Kameralara Sahip Telefonları

OnePlus 3

Dev akıllı telefon markalarına kafa tutan serilerden biri olarak bilinen OnePlus 3 akıllı telefonları yüksek teknik özelliklerinin yanı sıra kamera özellikleriyle de beğeni toplamayı başarmıştı.

El ile odaklama, optik görüntü sabitleme, HDR modu, gülümse yakalama gibi birçok özelliği bulunan 16 megapiksel kamera ile gelen seri ayrıca coğrafi konum etiketleme özelliğine de sahip olmasıyla beğeni toplamakta.

Görüntü Yakalama Hızı: Hız konusunda kameranın açıklanan değerinin ise 1.7 sec ile biraz olsun rakiplerinin gerisinde kaldığını da belirtmek gerekiyor.

2016 Yılının En Başarılı Kameralara Sahip Telefonları

Sony Xperia XZ

Xperia serisi ile akıllı telefon alanında kendisini gösteren Sony’nin son seri akıllı telefonlarından biri olan Sony Xperia XZ telefonu da en iyi kameraya sahip olan telefonlardan bir tanesi. F/2.0 lense sahip olan kameranın IMX300 sensörüne sahip olması ve 5 eksenli yazılımsal optik görüntü sabitleme teknolojisi de dikkat çekmekte.

Ekstra olarak lazer odaklama gibi sensörlere sahip olan kameranın en iyi kamera sınıflarından biri olduğunu da söylemek yanlış olmaz. Sony’nin birçok üst düzey akıllı telefon markaları için kamera lensleri sunması bu alanda zaten markanın üst düzey bir kamera ile kullanıcıların karşısına çıkacağının sinyallerini vermişti.

Görüntü Yakalama Hızı: Son yapılan araştırmada kamera için açıklanan hız ise 1.7 sec.

2016 Yılının En Başarılı Kameralara Sahip Telefonları

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.