Android 7.0 Nougat ile Gelen Özellikler

Android 7.0 Nougat önce ismi ile sonra da özellikleri ile gündemimize oturdu. Ancak güncelleme tam olarak yayınlanmadı. Sitemizde hangi telefonlara Android 7.0 gelecek, güncelleme nasıl yapılır konusunu anlatmıştık. (Bakınız :Android 7.0 Nougat Güncellemesi Alacak Cihazlar ) Bu yazımızda sizlere Android 7.0 Nougat ile gelen özelliklere yer vereceğiz.

 Güncellemeyi yapmak zorunda değilsiniz ancak Android 7.0 güncellemesi ile telefona daha önce kullanmadığınız bazı özellikler gelecek. Bakalım nelere değişecek?

Android 7.0 Nougat ile Gelen Özellikler

Çoklu pencere özelliği ile birden fazla uygulama

Samsung telefonlarda halihazırda kullanılan çoklu pencere özelliği artık güncelleme yapan tüm telefonlara gelecek. Bu özellik sayesinde bir uygulama çalışırken alt pencerede başka bir uygulama çalıştırabileceksiniz. Yani artık Youtube da müzik dinlerken başka bir uygulamaya girince müzik kapanmayacak. Ya da altta paylaştığımız görselde ki gibi bir uygulamadan aldığımız bilgiyi ikisi de açıkken Whatsapp dan arkadaşlarımıza yazabileceğiz.

Android 7.0 Nougat ile gelen özellikler1

Kişiye özel acil durum bilgilerinin paylaşılması

Android 7.0 Nougat ile gelen özellikler arasında acil durum bilgileri ile ilgili bir yenilik de bizi bekliyor. Yeni güncelleme yapıldıktan sonra artık tuş kilidi kitli olsa da siz bilgileri girdikten sonra acil durumlarda kan grubunuz, kullandığınız ilaçlar, acil durumlarda aranacak kişiler ile ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz bir kısayol olacak. Bu sayede bilinciniz yerinde olmadığında size yardım etmek isteyen insanlar bu kısayolu kullanacak.

Android 7.0 Nougat ile gelen özellikler2

Ekran boyutunu ayarlama

Kullanımınıza göre ekran boyutunu ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz ekranı küçük dilerseniz de tam ekran kullanmanız mümkün. Ekran boyutu ayarlarını menü – ayarlar – ekran – görüntü boyutu menülerinden düzeltebilirsiniz.

Android 7.0 Nougat ile gelen özellikler3

Hızlı cevap özelliği

Kullanmakta olduğunuz uygulamadan çıkmadan mesajlarınıza cevap verebilirsiniz. Örneğin hesap makinesinde bir işlem yapıyorsunuz ve o sırada mesaj geldi. Ekranın üst kısmından cevaplamanız mümkün.

Android 7.0 Nougat ile gelen özellikler4

Bildirim uyarı ayarları

Bildirim ekranınızda görünmesini istemediğiniz bildirimleri kolayca ayarlayabilirsiniz. Mesela Whatsapp da gelen gelen mesajlarının bildirim ekranında görünmesini istemiyorsunuz. Mesaj gelir gelmez müdahale edebilir ve görünmesini bundan sonraki mesajlar için engelleyebilirsiniz.

Android 7.0 Nougat ile gelen özellikler5

Bildirimleri anından görüntüleme özelliği

Ekranınıza gelen bildirimleri uygulamanın içine girmeden görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede önemsiz bildirimler için vakit kaybetmemiş olursunuz Android 7.0 Nougat ile gelen özellikler arasında en sevilen özelliklerden bir tanesi bu.

Android 7.0 Nougat ile gelen özellikler6

Daha fazla kısayol

Bildirim ekranınıza bulunan ayar kısayolları arttı. Gelen yeni özellikler de bu menüye eklendi, mis gibi oldu.

Android 7.0 Nougat ile gelen özellikler6

Yandan çıkan ayarlar menüsü

Telefonunuzun ayarlarını yaparken başka bir ayara geçmek için geriye gitmeniz gerekmez. Ekranın yanından çıkan menüden istediğiniz ayarı yapabilirsiniz.

Android 7.0 Nougat ile gelen özellikler8

Bunun yanı sıra yüzlerce yeni dil Android 7.0 Nougat ile gelen özellikler arasında yer alıyor. Güncelleme ile telefonda ne değişecek bilmek güncelleme konusunda size yardımcı olacaktır.

Bunada bakabilirsiniz: Android için En İyi Kısayol Uygulamaları

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.