Alternatif 5 Facebook Uygulaması

Facebook‘un mobil uygulamaları geçtiğimiz yıllarda çeşitli vesilelerle gündeme geldi, bunların neredeyse hepsi olumsuz yorumlar şeklindeydi. Facebook geliştiricileri uygulamaları düzenli olarak güncellese de kilitlenmeler, pil ömrü sorunu, 500 MB‘a ulaşan önbellekleme boyutu gibi konular dile getirildi. Bu yazımızda Android ve iPhoneda kullanabileceğiniz. Alternatif 5 Facebook Uygulaması nı tanıtacağız.

Facebook geliştiricilere tam özellikli üçüncü parti uygulamalar geliştirilebilmeleri için bir API sunmuyor, bu nedenle geliştiriciler farklı bir taktik izliyor. Genellikle Facebook mobil arayüzüne giydirme yapılıyor ve bir uygulama görünümü kazandırılıyor. Bildirimler ulaştırıldığı ve Facebook’ta mesajlaşma gerçekleştirilebildiği için bazı kullanıcılar için sinir bozucu olan Messenger uygulamasından kurtulmak da mümkün hale geliyor. Dilerseniz şimdi Android ve iPhone uyumlu Alternatif 5 Facebook Uygulaması na daha yakından bakalım.

Alternatif 5 Facebook Uygulaması

1. Swipe

Alternatif 5 Facebook Uygulaması1-Swipe-for-Facebook

Düzenli olarak güncellenen Swipe uygulaması çok sayıda seçeneğe ev sahipliği yapan bir araç konumunda. Limitli data paketi olan kullanıcılar görselleri engelleyebiliyor. Sayfa yerleşimi ve renkleri özelleştirme imkanı var. Otomatik gece teması, önerilen arkadaşlar kutucuğunu ekleme / kaldırma, üst kısımdaki “What is on your mind” kutucuğunu ekleme / kaldırma gibi ilginç özellikler sunuluyor. Bazı özellikler için 2.99 $ karşılığında Pro sürümünün edinilmesi isteniyor.

2. Puffin for Facebook

Alternatif 5 Facebook Uygulaması-Puffin-for-Facebook

Bol özellikli Puffin web tarayıcısının geliştiricilerinin eseri olan Puffin for Facebook bulut tabanlı bir sıkıştırma sistemine sahip ve % 83‘e varan oranlarda veri tasarrufu gerçekleştirebiliyor. Bir fotoğrafı gerçek kalitesinde görmek istiyorsanız fotoğraf açıkken cihazı basitçe sallamanız yeterli oluyor. Arayüzde çok sayıda öge görüntülenmekte, maalesef Messenger desteği bulunmuyor. Bu nedenle Messenger uygulamasını hala cihazınızda tutmak zorundasınız.

3. Toffeed

Alternatif 5 Facebook Uygulamasıtoffeed-for-facebook-132_1.jpg

Material Design tasarım anlayışıyla geliştirilen Toffeed hayli temiz bir Facebook uygulaması. Arayüzde ağırlıklı olarak akış içeriği görüntülenmekte. Bildirimlere sağ üstteki buton aracılığıyla erişiliyor, diğer sekmeler ise bir seçenek altına gizlenmiş. Mesajlar destekleniyor, yani Facebook’un resmi Messenger uygulamasından kurtulabiliyorsunuz.

4. Social Media Vault

Alternatif 5 Facebook UygulamasıSocial Media Vault

Uygulama adında da anlaşılabileceği üzere birden fazla sosyal ağ platformunu desteklemekte. Facebook, Tumblr, Twitter, Google+, YouTube ve daha birçok sosyal ağla uyumlu çalışabiliyor. Farklı hesaplar için PIN atayarak güvenliği sıkı tutabilirsiniz. O an bakıyor olduğunuz içeriği gizlilik endişesiyle hemen değiştirmeniz gerektiğinde cihazınızı basitçe sallamanız yeterli oluyor.

5. Metal

Alternatif 5 Facebook Uygulamasımetal

Şık bir arayüz taşıyan Metal Facebook’un yanı sıra Twitter’ı da destekliyor. Facebook ve Twitter hesabınızı yoğun şekilde kullanıyorsanız bu uygulamayı değerlendirmeyi düşünmelisiniz. Facebook mesajlaşma hizmeti uyumluluğu da söz konusu, yani resmi Messenger uygulamasını bir kenara bırakabilirsiniz. Arayüzdeki sandviç menü tasarımıyla gruplara, sayfalara ve çevrimiçi arkadaşlara kolayca erişilebiliyor.

 

 

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.