Chrome Masaüstü Bildirimlerini Devredışı Bırakma

Chrome Masaüstü Bildirimleri web sitelerinden gelen bildirimleri takip edebilmemiz için oldukça faydalı olsa da, bazı durumlarda dikkat dağıtıcı olabiliyor. Sürekli gelen bildirimlerden rahatsız oluyorsanız Chrome Masaüstü Bildirimleri ni Devredışı Bırakma‘nın nasıl yapılacağınız anlattığımız rehber yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Chrome Masaüstü Bildirimlerini Devredışı Bırakma

En çok kullanılan internet tarayıcısı konumunda olan Google Chrome, sunduğu özellikler ve çalışma performansı sayesinde bu değeri hak ediyor diyebiliriz. Sunmuş olduğu en önemli özelliklerden biri olan masaüstü bildirimleri sayesinde, web sitelerinden gelen bildirimleri kolayca takip edebiliyoruz. Ancak, çalışırken ya da başka bir işle ilgilenirken sürekli bildirim gelmesi can sıkıcı bir durum olabiliyor. İşte bu gibi bir durumda yapmamız gereken şey, bu bildirimleri devre dışı bırakmak.

Chrome Masaüstü Bildirimlerini Devredışı Bırakma1

Chrome’da masaüstü bildirimlerini devre dışı bırakmak için sağ üstteki hamburger menüsüne tıklayıp, Ayarlar seçeneğine gidiyoruz.

 Tıklayın, Öğrenin : Chrome RAM Tüketim Sorunu Çözümü

Chrome Masaüstü Bildirimlerini Devredışı Bırakma2

Açılan sayfada aşağı inerek Gelişmiş ayarları göster butonuna tıklıyoruz ve Gizlilik başlığı altındaki İçerik ayarları’na gidiyoruz.

Chrome Masaüstü Bildirimlerini Devredışı Bırakma3

İçerik ayarları menüsünde aşağı doğru iniyoruz ve Bildirimler başlığını buluyoruz. Bu bölümde İstisnaları yönet butonuna tıklıyoruz.

 Tıklayın, Öğrenin :  Sık Karşılaşılan Google Chrome Hataları ve Çözümleri

Chrome Masaüstü Bildirimlerini Devredışı Bırakma4

Gördüğünüz gibi bildirim gönderen web siteleri listeleniyor. Bildirimlerini kapatmak istediğiniz web sitesine tıkladıktan sonra Davranış bölümünü Engelle olarak değiştiriyoruz. Bu listeye eklemek istediğiniz web sitesi varsa, alt kısımda bulunan kutucuğa web sitesi adresini yazdıktan sonra bildirim bölümünü ayarlayabilirsiniz.

 Tıklayın, Öğrenin :  Mutlaka Kullanmanız Gereken Google Chrome Eklentileri

 

Chrome Masaüstü Bildirimlerini Devredışı Bırakma yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.