AirPods’a Rakip En İyi 9 Kablosuz Kulaklık

Apple yeni iPhone modellerini tanıttığı etkinliğinde kulaklık girişi olmayan iPhone 7’nin yanında AirPods isimli kablosuz kulaklıklarını da tanıttı. (Bakınız :AirPods Nedir, Nasıl Kullanılır? ) Bizde AirPods’a Rakip En İyi 9 Kablosuz Kulaklık ‘ı sizler için derledik.

AirPods’a Rakip En İyi 9 Kablosuz Kulaklık

1- Jabra Elite Sport
1- Jabra Elite Sport

Ve geldik bu işin kralına. Sporcular için kulaklık temini konusunda benim favorim olan Jabra’nın Icon X’e oldukça benzeyen Elite Sport modeli ilk başta IP67 sertifikası ile yüzerken de müzik dinleyebilmenize olanak tanıyor. Aynı zamanda Jabra ürünlerinden bildiğimiz koçluğu bu cihazda da bulunan Elite Sport, size durumunuzu aktararak asistanlık yapabiliyor. Birçok farklı sportif ve teknik detaylarıyla ilk sıraya oturması gereken Jabra Elite Sport, 250 Dolar fiyatıyla satışa çıktı.

2- Samsung Gear Icon X
2- Samsung Gear Icon X

E Samsung’dan bahsetmişken Icon X’le başlamak farz oldu. Özellikle şirin bir yapıya sahip olan Gear Icon X, 4GB dahili depolaması sayesinde telefon yanınızda olmasa bile müzik dinleyebilmenize olanak tanıyor. Ortalama 3 saat, ama normal bluetooth kullanımında 1-1.5 saat kullanım ömrü olan Icon X, Android 4.4 üzeri her Android telefon ile çalışabiliyorken ana uygulaması S Health dışında Edomondo, Runkeeper gibi farklı spor uygulamaları ile de veri alışverişini rahat yapıyor. Türkiye’de bu ay satışa çıkan kulaklık 499TL fiyatıyla Samsung satış noktalarında yerini aldı bile. Avrupa’da ve ABD’de ise 199 Dolar fiyatıyla Türkiye’den almanın mantıklı olduğu yegane ürünlerden biri oldu.

3- Doppler Labs Here One
3- Doppler Labs Here One

Kulak içi teknolojisini geliştirerek gerçekten iyi bir gürültü engelleyicisi barındıran bu kulaklıkları taktığınızda dışarıyla tamamen ilişkinizi kesebiliyorsunuz. Bu bağlamda öne çıkan Here One, özel işlemcisi sayesinde dış seslerde size aktarırken gürültüler yerine daha seçici davranarak sanki gereksiz sesleri kısıp konuşmaları size aktaran bir teknoloji gibi gelişmiş bir yapıya sahip. Bu filtreleme işinde ağlayan bebek, siren, korna ve yakındaki insan seslerini çıkartan Here One’da böylece önemli anlarda yine çevreyi duyabileceksiniz. Fiyatına gelecek olursak 399 Dolar.

4- Erato Apollo 7
4- Erato Apollo 7

İçerisinde dinamik bir sürücü ile müzik deneyimi noktasında kablolulardan farksız haldeki kulaklık olan Apollo 7, baslar noktasında belki de en iyi kablosuz kulaklık olabilir. Suya dayanıklı yapısı olan Apollo 7, VerveOnes gibi IP sertifikasına sahip değil. Yani ter ve yağmur gibi durumlarda dayanıklı. Fiyatı ise 299 Dolar.

5- Motorola VerveOnes+
5- Motorola VerveOnes+

IP57 sertifikası ile suya ve toza karşı dayanıklı olan Motorola’nın kulaklıklarının en büyük artısı ise yüzerken de kullanılabilir yapıda olması. Denizde kullanmamak gereken VerveOnes’ın havuzda fazla dalmadığınız sürece rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hem Siri, hem de Google Now desteği olan kulaklık diğerlerine göre artısı olması sebebiyle 250 Dolar fiyata sahip.

6- Earin
6- Earin

Bu yıl CES’te tanıtılan Earin ise yine oldukça hoş ve minimalist bir tasarım ile geliyor. Ancak hem AirPods hem de Icon X’e göre düz kulak için tasarımı sebebiyle kulakta sabir kalması biraz sorun olacak gibi görünüyor. Fiyatı ise 199 Dolar.

7- Bragi The Headphone
7- Bragi The Headphone

Tıpkı Here One gibi filtreli dış sesi aktarabilme özelliğine sahip olan Bragi, müzik, görüşme gibi ayrı modlarla ses kalitesini ayarlayarak size daha iyi bir deneyim vaadediyor. Farklı dillerde sesli asistana ve sesli komut desteğine sahip olan kulaklıklar Apple Watch ve Apple Healt ile tam uyumlu olarak çalışıyor. 140 Dolar gibi en uygun fiyatlı haliyle de tercih edilesi bir kulaklık olduğunu gösteriyor.

8- Kanoa
8- Kanoa

Tasarım olarak oldukça şık duran Kanoa markalı bu kulaklıklar tam şarj sonrasında 6 saate kadar sunduğu pil ömrü ile listenin en uzun pil ömrüne sahip olan kulaklıkları. Böylece uzun yolda da kullanılabilir olan Kanoa, 199 Dolar fiyatı ile de oldukça iyi bir fiyat/performans ürünü.

9- Onkyo W800BT
9- Onkyo W800BT

Bu tarz tamamen kablosuz kulaklıklar noktasında ilk üretim yapan firmalardan biri olan Onkyo, ses konusunda da oldukça başarılı bir sonuç veriyor. Şarj ve taşıma kutusu da oldukça şık olan kulaklığın direkt olarak USB bağlantı üzerinden şarj ediliyor. Diğerleri en azından hoş bir şarj edilebilir kutuya sahip. Fiyatı 299 Dolar.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.