Airpods Nedir, Airpods Nasıl Çalışır ?

Apple kulaklık girişi olmayan kulaklık girişi olmayan iPhone 7 ile AirPods isimli kablosuz kulaklığıda tanıttı.İşte Airpods Nedir, Airpods Nasıl Çalışır,AirPods Türkiye fiyatı.

Yeni gelen iPhone modellerinde kulaklık girişi bilindiği gibi yok.

Airpods Nedir, Airpods Nasıl Çalışır ?

AirPods, ürün üzerinde herhangi bir tuşa basmadan otomatik olarak cihazınıza bağlanıyor. Ne zaman müzik dinlemek istediğinizi ve istemediğinizi anlıyor. Müziği ona göre durduruyor yada oynatmaya devam ediyor. Bu kullanım kolaylığıyla bizi karşılayan Apple’ın yeni ürünü AirPods’un işte diğer özellikleri

AirPods nedir?

AirPods, Apple’ın kullanıcılarına sunduğu kablosuz kulaklık. tasarım olarak tanıdığımız EarPods’a oldukça benzeyen AirPods’un üzerinde herhangi bir tuş mevcut değil. Onun yerine içerisinde AirPods için geliştirilen Apple W1 çipi yerleştirilmiş.

AirPods iPhone 7 kutusundan çıkıyor mu?

Her iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile beraber, yeni bir Lightning kablo bağlantılı EarPods gelecek. Kolayca bu kulaklıkları Lightning üzerinden iPhone’nuza takabileceksiniz. Başka kulaklıkları da takmak isterseniz, kutudan çıkacak adaptör ile bunu gerçekleştirebileceksiniz.

iPhone 7 Özellikleri  iPhone 7 Plus Özellikleri

Apple, yeni bağlantı şekillerinin kullanıcı açısından hoş karşılanmadığının farkında. Ama ses kalitesinin de Lightning bağlantıda daha iyi olduğu da bir gerçek.

Apple’ın eski EarPods’larından tek farkları Lightning üzerinden bağlanabilecek olmaları.

Apple W1 Çipi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Apple bu çip sayesinde üstün bir ses kalitesi ve verimli bir bağlantı sağlamayı hedefliyor. Çipin bir diğer özelliği ise cihazın kulağınızda olup olmadığını optik sensörlerle ve hareket ivmeölçerle anlıyor olması. Apple W1 çipi cihazı çok iyi yöneterek pil konusunda uzun süreler, müzik keyfi sunması bekleniyor.

AirPods Cihazımla Bağlantıyı nasıl sağlıyor?

AirPods, Apple cihazınızla otomatik olarak bağlanıyor ve hep bağlı kalmaya devam ediyor. Bluetooth aracılığıyla bağlanan AirPods. Tüm Apple cihazlarıyla kolay bir biçimde çalışıyor.

Bir Tuşu Yoksa Nasıl AirPods’u Kontrol Edeceğim?

Apple W1 çipi bunu çok kolay bir biçimde yapıyor, AirPods’u çıkardığınızda şarkıyı durduruyor. Kulağınıza geri taktığınızda şarkı kaldığınız yerden çalmaya devam ediyor. Şarkıyı değiştirmek, sesini açmak isterseniz yada başka bir işlem yapmak istediğiniz taktirde AirPods’a iki defa dokunmanızla “siri” devreye giriyor ve sesli komutla isteğinizi gerçekleştiriyor.

AirPods ile şarkıları nasıl kontrol edebilirim?

Her AirPods’da çift optik sensör ve accelerometre var. W1 çipi ile birlikte hangi AirPods’u kulağınıza taktığınızı anlayabiliyor. Müziği duraklatmak için, AirPods’u kulağınızdan çıkarmanız yeterli. Tekrar taktığınızda, müzik kaldığı yerden devam ediyor.

Yani aynı anda hem müzik dinlemek hem de şarj mümkün değil mi?

Evet bu doğru. Yeni iPhone 7 ve iPhne 7 Plus’larda şarj olurken, Lightning kablosu üzerinden müzik dinlemeniz mümkün değil. Eğer Bluetooth kulaklık kullanıyorsanız, böyle bir sorununuz olmayacaktır. İşte burada devreye Apple AirPods giriyor.

Kablosuz Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Detay

AirPods ile telefon çağrılarını cevaplayabilir miyim?

Tabii ki. AirPods’larda konuşmanızı algılama yeteneği var. Her AirPod’da bir mikrofon var. Konuştuğunuzda ikisi de devreye giriyor. (Kulağınıza ikisi de takılıysa) Etraftaki gürültüleri silen harika bir filtreleme özelliği var.

AirPods’ları Siri ile kullanabilecek miyim?

AirPods’a çift dokunarak Siri’yi aktif edebliyorsunuz. Ses ayarlama, sonraki parçaya geçme, pili kontrol etme gibi özelliklerin yanında en yakın kahve dükkanını bulma gibi özellikler için Siri emrinizde.

AirPods standard Bluetooth bağlantısını mı kullanıyor?

Evet ve hayır. AirPods’lar iPhone , Apple Watch veya Mac ile bağlanırken, standart bluetooth kullanıyor fakat  içinde olan W1 çipi ile özel bir bağlantı modeli de olabilir. Bunu zamanla göreceğiz.

AirPods’lar hangi cihazlarla uyumlu?

Apple’a göre, AirPods’lar iOS 10, watchOS 3 ve macOS Sierra ile çalışan tüm cihazlarla uyumlu.

AirPods’ların pil ömrü ne kadar?

Apple’ın beklentileri tam şarjla 5 saate kadar müzik keyfi sunması. AirPods’la gelen şarj kutusuyla 24 saatten de fazla pil ömrü olduğu söylenmekte. Bununla beraber sadece tek olarak Airpods’u 15 dakika boyunca şarj ederseniz 3 saat boyunca müzik keyfi sunuyor Airpods.

AirPods’a Rakip En İyi 9 Kablosuz Kulaklık

AirPods nasıl şarj oluyor?

AirPods’ların özeli bir kutuları var. Bu kutulara koyduğunuzda, AirPods’lar şarj olmaya başlıyor. Apple’ın dediğine göre 15 dk ‘lık hızlı şarj ile 3 saat müzik dinleyebiliyorsunuz. Bu kutuyu da arada Lightning kablo üzerinden şarj etmek gerekiyor.

AirPods’ların fiyatı nedir ?

Yeni Apple tasarımı kablosuz AirPods, şarj kutusuyla birlikte Apple.com.tr sitesinde ve Ekim ayının sonunda Apple Store’larda 779 TL fiyatla satışa sunulacak. AirPods için Apple iOS 10, watchOS 3 veya macOS Sierra kurulu Apple aygıtları gerekir

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.