Android Misafir Modu Nasıl Kullanılır?

Android’in bir başka güzel fonksiyonlarından biri de Misafir Modu olarak bilinen telefonunuz bir başkasının eline geçtiğinde gözünüzü arkada bırakmayan akıllı bir özelliktir. Bu yazımızda Android Misafir Modu Nasıl Kullanılır konusunu açıklayacağız.

Kullanıcı gizliliğini gözetmek adına Google tarafından geliştirilen bu mod bugün hemen hemen tüm yeni Android’lerde bulunuyor. Bu mod devredeyken menü ayarlarını dilediğiniz gibi değiştirebilir ve sınırlı erişime sahip bir misafir hesabı oluşturabilirsiniz. Böylece Android’inize erişmek isteyen kişinin gizliliğinizi ihmal etmesine müsade etmemiş olursunuz.

Cihazınızda henüz misafir modunu aktifleştirediyseniz Android’in Misafir Modu Nasıl Aktifleştirilir? isimli yazımıza bakabilirsiniz.

Misafir Modu, kişisel cihazınızda bulunan dosyalara ve uygulamara erişime izin vermeden, cihazın kullanımına olanak sağlayan bir mod. Bu modu hangi durumlarda kullanacağınız tamamen size kalmış bir konu.

Android Misafir Modu Nasıl Kullanılır?

Özelliğin yalnızca yeni Android’lerle geldiğini söylemiştik. Bu yüzden daha eski Android’lerde bu özellik ancak Guest Mode denilen bir uygulama kurularak kullanılabiliyor. Orijinal misafir modu ile arasında pek bir fark olmadığını söyleyebiliriz.

Android Misafir Modu Nasıl Kullanılır-1

İlk adım olarak Guest Mode uygulamasını Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirelim. Buraya dokunarak indirme sayfasına gidin.

İkinci adımda misafirin cihazınızda sınırlı zamanla kullanabileceği uygulamaları ekrandan seçerek ekleyin. Bunun için altta bulunan artı simgesine dokunun. Ardından yüklü uygulamaların listesi karşınıza gelecek. Buradan eklemek istediklerinizin yanına işaret koyun ve ardından onaylayın.

Android Misafir Modu Nasıl Kullanılır-2

Üçüncü adım olarak ekranınızın sağ altından görebileceğiniz ok simgesine dokunarak işlemi tamamlayın. Modun aktif olacağı zamanı da seçtikten sonra verilen şifreyi unutmayın. Bu şifre belirlediğiniz sürenin tekrar eden rakamlarından oluşur. Örneğin 15 dakika seçerseniz şifre 1515 olacaktır. Şifreyi Guest Mode’u devre dışı bırakırken kullanacaksınız.

Android Misafir Modu Nasıl Kullanılır-3

Eğer misafir modunu kapatmak isterseniz bildirim barında görünen Guest Mode’a dokunduktan sonra size başta verilen şifreyi girmeniz istenecek. Bu şifreyi girdikten sonra mod kolayca devre dışı kalır.

Android Misafir Modu Nasıl Kullanılır-4

Android’de misafir modunu kullanmak için yapabilecekleriniz bunlar. Bahsettiğimiz gibi bu mod yeni cihazların hemen hepsinde bulunduğundan ayarlar menüsünden kolaylıkla  erişilebiliyor. Ancak daha eski modellerde bu gibi uygulamaları kullanmak şart.

Android Misafir Modu Nasıl Kullanılır? yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.