Düşük Kalorili Muhteşem 7 Ara Öğün

Atıştırmalık olarak tüketebileceğiniz, günlük hayatınızda size enerji verecek, sağlıklı  Düşük Kalorili Muhteşem 7 Ara Öğün hangileridir ?

Düşük Kalorili Muhteşem 7 Ara Öğün fikri  hangileri diye düşünenler için öneriler hazırladık. Atıştırmalık olarak tüketebileceğiniz ve sağlıklı ara öğünleri sizlerle paylaşıyoruz.

Bakalım kalorisi düşük fakat günlük hayatınızda size enerji verecek en sağlıklı ara öğünler hangileri…

Bu arada kalroi takibinizi mobil cihazlarınızı üzerindende yapabilirsiniz. Kalori Takibi için 5 Android Uygulaması  yazımız bu konuda size yardımcı olacaktı.

Düşük Kalorili Muhteşem 7 Ara Öğün

Günlük tatlı ihtiyacınızı karşılamanıza da yardımcı olacak ve kalori değeri oldukça düşük sağlıklı atıştırmalıklar ve ara öğünler…

Çikolatalı Süt

cikolatali-sut

Sağlıklı atıştırmalık veya ara öğün denilince akla ilk gelen yiyecek süttür.  Bir bardak çikolatalı süt yaklaşık olarak 135 kaloridir. Hazırlanışı ise gayet kolay. 2 kare bitter çikolatayı eritip sıcak sütle karıştırın ve içeceğiniz hazır.

Patlamış Mısır

patlamis-misir

Patlamış mısır size diyetinizde yardımcı olacak atıştırmalıklardan biridir. Bir kase yağsız ve tuzsuz patlamış mısır yiyerek hem açlığınızı giderebilir hem de diyetinize devam edebilirsiniz. Kalorisi ise yaklaşık 163.

Fıstık Ezmeli Muz

fistik-ezmeli-muz

Meyveler her zaman diğer atıştırmalıklardan daha düşük kaloriye sahiptir.  Fıstık ezmeli muz karışımı da sağlıklı bir öneri olabilir ve aynı zamanda az kalorili ve basit bir hazırlanışa sahip.  Bir kaşık fıstık ezmesini bir adet muzu dilimleyerek aralarına sürün. Kalorisi ise yaklaşık 18. Afiyet olsun.

Leblebi

leblebi

Lif içeriği yüksek olan leblebiler; sindirimi hızlandırıcı özelliğe sahiptir ve aynı zamanda sağlıklı atıştırmalık denilince ilk akla gelenlerden. Tok tutma özelliği de olan leblebinin kalori oranı da oldukça düşük. Bir kahve fincanı yaklaşık 55 kalori.

Sütlü Kahve

sutlu-kahve

Kahve her zaman diyetlerin bir parçası olmuştur. Ara öğün veya kahvaltıda tavsiye edilen kahvenin kalorisi de oldukça düşüktür. Yağsız sütlü kahve sizler için bir öneri. Hazırlanışı da oldukça basit. 1 su bardağı yağsız süte 1-2 çay kaşığı granül kahve ekleyerek soğuk/sıcak bir şekilde tüketilebilir. Kalorisi ise yaklaşık 70.

Ceviz

kabuklu-ceviz

Ceviz omega 3 açısından zengin bir besindir. Günlük iş temposunda sağlıklı atıştırmalık yeme ihtiyacı hissediyorsanız ceviz sizin için ideal. Aynı zamanda enerji ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olacak cevizin kalorisi ise oldukça düşük. Üç tam ceviz tüketimi ara öğün için uygun olup; kalorisi 100.

Avokadolu Ekmek

avokadolu-ekmek

Kulağınıza biraç ilginç gelmiş olablilir ama avokado doymamış yağ asidi yüksek bir besin olduğundan ekmekle tüketilebilir ve az kalorilidir. Çeyrek avakado, 1 dilim tam buğday ekmeğinin üstüne konarak pulbiber ve tuzla tatlandırılıp tüketilebilir ve yaklaşık 150 kaloridir

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir