Trafik Polisi Maaşı Ne Kadar? Trafik Polisleri Ne Kadar Maaş Alıyor?

Ülkemizin trafik akışı konusunda yardımcı olan ve yaklaşık 21 binden fazla görevde olan trafik polislerimizin maaşlarını sizler için incelemek ve açıklama gereği duyduk. Emniyet Genel Müdürlüğü altyapısında bulunan binlerce trafik polisimiz bakalım ne kadar maaş alıyormuş?

Trafik Polisi Maaşları Ne Kadar?

Emniyet Genel Müdürlüğü altyapısında çalışan tüm trafik polis memurlarının maaşları kesinlikle aynı oranda tutulmuyor. Çünkü memurun çalıştığı ilin nüfusu, memurun ailevi durumu ve çocuk sayısı gibi etmenler de polis maaşlarının değişmesine doğrudan etken rol oynuyor diyebiliriz. Ayrıca lisans veya ön lisans mezuniyeti de, trafik polislerinin aldığı maaşa doğrudan etki ediyor.

Mezun olunan Polis Meslek Yüksek Okulu(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezi(POMEM) gibi etmenler de maaşa doğrudan etki ederken, komiser haricindeki trafik polisleri ortalama 4.500 TL maaş almaktadır.

Dikkat ederseniz maaşların verilme aşamasında memurun tüm bilgileri sorgulanıyor. Kişinin evli olması, çocuk sayısının kaç olduğu, görev yaptığı bölgenin durumu, lisans veya ön lisans mezunu olup olmaması ve hangi alandan mezun olduğu gibi etmenler maaşı yüksek oranda etkileyebiliyor.

Trafik polislerinin maaşlarını, yukarıdaki etmenlere dikkat ederek az çok tahmin edebilirsiniz. Lakin ne kadar tahmin ederseniz edin, bu maaşlar memurun durumuna göre mutlaka değişiklik gösterecektir.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir