Polis Özel Harekat(PÖH) Doğu ile Batı Görevlerinde Ne Kadar Maaş Alıyor?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan Polis Özel Harekatlar, hiç şüphesiz ki normal ekiplere göre çok daha zorlu görevlere çıkabiliyor. Hem batıda hem de özellikle doğuda daima tehlikeyle burun buruna gelen Özel Harekat Timlerinin bugüne kadar aldıkları maaş da merak ediliyor. Özellikle merak edilen bir diğer konu da, batıda ve doğuda çalışan polislerin maaş farklarıdır diyebiliriz. Peki bakalım Doğu ve Batı yakalarında çalışan Polis Özel Harekat’lar ne kadar maaş alıyor?

Doğu ve Batı Görevlerine Göre Maaşlar

Terör örgütlerinin genellikle Doğu kesimlerinde bir araya geldiğini biliyoruz. Bu nedenle Doğu’da çalışan Polis Özel Harekat, Batı görevlerine göre daha fazla maaş almaktadır. Maaşların değişmesinde en büyük etken, görev bölgeleridir diyebiliriz. Bunun yanı sıra çalışan personelin ailevi durumu da göz önünde alınır ve yine maaşlarda ufak tefek değişiklikler meydana gelebilir. Peki bakalım Doğu ve Batı maaşları nasıl şekilleniyor?

Batı illerinde görev yapan polislerimizin işleri biraz daha kolay olduğu için maaşlar genellikle 4.800 ile 5.000 TL arasında şekilleniyor. Ayrıca Doğu illerinde veya çevrelerinde görevler daha zorlu olduğu için bu ücret 5.250 TL’den başlayarak, 6.000 TL’ye kadar uzanabiliyor. Tabii ki demin de bahsettiğimiz gibi maaşlar konusunda çalışan memurun özel durumları da göz önüne alınıyor.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.