Müzik Yapmanızı Sağlayacak 5 Ücretsiz iOS Uygulaması

İçinizdeki Müzisyene Kulak Verin  Müzik Yapmanızı Sağlayacak 5 Ücretsiz iOS Uygulaması

Müzik ruhun gıdasıdır. Ama sadece müzik dinlemek ruhunuzu dinlendirip beslemeyebilir. Bazen kalbinizin derinliklerindeki sese kulak vermek, onu müziğe dönüştürmek stresli şehir hayatında sizi biraz olsun sakinleştirebilir. Eğer bir iPhone’ unuz varsa, bu yazımız tam size göre. Genç müzisyenler, bestekarlar hazır mısınız? O zaman başlayalım.

Tonepad: Oyunla Müziğin Kesiştiği Nokta

Tonepad oyunla müziği bir araya getirmiş bir uygulama. Aslında tam anlamıyla müzik yapmak için geliştirilmiş bir uygulama değil. Siyah bir ekrana değişik sesler çıkaran noktalar yerleştiriyorsunuz. Tonepad‘ deki bu noktalar kendilerine has sesler çıkarıyorlar. Noktalardan oluşturduğunuz değişik şekiller, değişik tonda müziklerin oluşmasını sağlıyor. Müzik ve eğlenceyi bir arada sunan TonePad App Store’ dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Beatwave: Elektronik Müzik Hayranlarına…

Beatwave, bir zamanların efsane müzik yapma programı HipHop Ejay’ e benzeyen bir müzik programı. Beatwave‘ de, kendinizce bir müzik döngüleri yapmakla işe başlıyorsunuz. Bu müzik döngülerini (ing. Loop) ekranda belli noktalara yerleştiriyorsunuz. Ardından bir oynatma barı sizin koyduğunuz parçaların üzerinden geçiyor ve  belirlediğiniz melodiyi çalıyor. Beatwave özellikle elektronik müzik tutkunlarının çok seveceği bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama, AppStore’ dan ücretsiz olarak indirilip oynanabilir.

Real Guitar Free’ yle Akdeniz Akşamları Cebinizde!

Elektronik müzik sizin tarzınız değilse ve gitar çalmak için internette kendinizi gitar kursu ararken bulduysanız Real Guitar Free içinizdeki müzik ateşini söndürmenize yardımcı olabilir. Real Guitar Free‘ de yapmanız gereken tek şey iPhone’ unuzdaki sanal gitarın telleriyle müziğinizi harika melodiler haline getirmek. Gitar çalmayı öğrenmek istiyorsanız Real Guitar Free sizin için iyi bir başlangıç sayılabilir. Real Guitar Free‘ yi App Store’ dan ücretsiz olarak indirebilir, Android kullanan arkadaşlarınıza da rahatlıkla önerebilirsiniz. Uygulama, Google Play’ den de ücretsiz olarak indirilebilir.

Virtioso Piano Free 

Genç Mozartlar, Ümit Besenler! Telli çalgılar size çekici gelmiyorsa tuşları deneyin! Sanal piyano zevkini ayağınıza getiren Virtioso Piano Free, odanıza sığmakta zorlanacak pianoları cebinize sığdırıyor. Virtioso Piano Free‘ yle vakit geçirmek sizi dinlendirip sakinleştirebilir. Virtioso Piano Free‘ yi App Store’ dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Music Maker Jam: Genç Müzisyenler Artık Rahat!

Music Maker Jam, önceden tanıttığımız müzik yapma programlarına çok benziyor. Müzik döngülerini ( İng. Loop: Melodik Döngü) hazırlayıp kaydediyorsunuz. Ardından melodik döngülerinizden oluşan parçaları birleştiriyorsunuz ve müziğiniz hazır. Music Maker Jam, yapısı yönüyle çok yeni olmasa da 109 bin kullanıcı tarafından indirilmiş durumda. Kullanıcıların program konusundaki yorumlarıysa genellikle iyi. Beş üzerinden 4.4′ lük bir puan almayı başaran Music Maker Jam‘ i App Store’ dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Music Maker Jam ayrıca Windows 8 ve Android cihazlarla da uyumlu.

Kaynak: Mobilofon

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir