Facebook ve Twitter Oturum Açma Geçmişini Görme

Sosyal ağlarınıza sizden başkalarının oturum açtığından şüpheleniyorsanız, hesabınızda olup bitenleri yakından incelemeniz gerekiyor. İşte Facebook ve Twitter Oturum Açma Geçmişini Görme yada diğer bir deyişle Twitter ve Facebook‘ta hack’lendiğinizi anlamanın yolları.

Facebook ve Twitter Oturum Açma Geçmişini Görme

 Twitter Oturum Açma Geçmişini Görme

Twitter’da oturum açma geçmişini görmek için Ayarlar > Twitter Verlerin yolunu takip edin. Bu bilgilere ulaşmadan önce parolanızı girmeniz istenecek. Açılan listede Twitter hesabınızla ilişkili tüm cihazları ve izin verdiğiniz üçüncü parti araçları göreceksiniz. Hesabınıza bir başkasının girip girmediğini anlamak için Twitter.com ibaresini arayın.

Listedeki uygulamalara verdiğiniz izni geri çekmek için Ayarlar > Uygulamalar yolunu takip edin.

  Twitter Oturum Açma Geçmişini Görme

Facebook  Oturum Açma Geçmişini Görme

Facebook’ta benzer ayarlara ulaşmak için Ayarlar > Güvenlik > Giriş Yaptığın Yer yolunu takip edin. Düzenle’ye tıkladığınızda Facebook hesabınızda etkin olan tüm oturumları görebileceksiniz. Buada Tüm etkinliği sonlandır üzerine tıklayarak aktif tüm oturumları kapatabilir veya oturumları tek tek sonlandırabilirsiniz.

Facebook’ta dilerseniz tanınmayan bir cihaz veya web tarayıcısından oturum açıldığında uyarı da alabiliyorsunuz. Bunun için aynı sayfada Giriş Uyarıları’na gidin ve hangi tür uyarı alacağınızı seçin.

Facebook  Oturum Açma Geçmişini Görme

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir